İstanbul 1.Uluslararası Bisiklet Festivali 6-8 Haziran’da…

kesanpostasi

 

1’inci Uluslararası Bisisklet Festivali’nde;  Bisiklet Futbol Turnuvası, Bisiklet Polo Turnuvası, BMX Yarışması, Artisitik Bisiklet Akrobasi Show’u, Denge Yarışmaları, Yavaş Sürme,Ters Sürme, Çizgide-Rayda Sürme Yarışmaları, Tek Teker Show yapılacak.

Özgür Güvenç

 İstanbul(Anayurt-Keşan Postası)- Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, İstanbul Valiliği, Bakırköy Belediyesi, Avrupa Bisiklet Federasyonu ve Bisikletliler Derneği işbirliği ile düzenlenen İstanbul 1.Uluslararası Bisiklet Festivali 6-8 Haziran tarihleri arasında Bakırköy’de  yapılacak.Festivale AKUT,TEMA, Accell Bisiklet, Bianchi, Carraro, Shımano,CST, Hilton Garden Inn, Hotel  Armada ,MAMUT , Kırmızı Ajans ve NTV’de destek veriyor.

 

-Festival Raket Tasarımı DUSUK

Bisikletliler açılışın ardından aynı akşam “Pedallar bu gece Soma için dönüyor” bisiklet gezisine katılacaklar.Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu’nun  vereceği startla Bisikletliler, Soma Faciasında hayatını kaybeden maden emekçilerini anmak için sarı baretleriyle ve fenerleriyle Bakırköy Sahilyolu üzerinden Florya’da Atatürk Köşkünün önünden dönerek Yeşilköy Sahilde bulunan Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi önünde mola verecekler ve gökyüzüne özgürlük fenerleri atacaklar.

 

Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde kamp kuracak Bisikletliler 7 Haziran-Cumartesi günü saat 09.00’da Bisikletle Tarihi Yarım Adanın Kalbine Gidiyoruz” gezisine katılacaklar.

 

 BİSİKLET FUTBOLU, BİSİKLET POLOSU

 

Festivalin 7 Haziran-Cumartesi günü  saat 16.00’da  Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı’nda düzenlenecek bölümünde de Bisikletletlilerin, Bisiklet Futbol Turnuvası, Bisiklet Polo Turnuvası, BMX Yarışması, Artisitik Bisiklet Akrobasi Show’u, Denge Yarışmaları, Yavaş Sürme,Ters Sürme, Çizgide-Rayda Sürme Yarışmaları, Tek Teker Show yapılacak. Cumartesi günü akşam saat 20.00’de ise sunumlar, kısa filmler, dia gösterisi ve gece gösterisi yer alacak.

15 BİN BİSİKLETLİ BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NDEN GEÇECEK

 

8 Haziran-Pazar günü Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nden hareket edecek Bisikletliler, Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nin önünde toplandıktan sonra saat 11.00’de “Dünya Çevre Günü Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi” için hareket edecekler ve saat 11.30’da Boğaz Köprüsü Geçişi yapacaklar. 15 bin bisikletseverin katılması beklenen gezi  Harem-Üsküdar Otoparkında son bulacak.

 

KERİMOĞLU; BÜTÜN İSTANBULLULARI FESTİVALE BEKLİYORUZ

 

İstanbul’da ilki düzenlenen festivale bütün İstanbulluları beklediklerini söyleyen Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu,” Yurt dışından misafirlerimizin de katılacağı Uluslar arası 1. İstanbul Bisiklet Festivali ve Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisine bütün İstanbulluları, çevre illeri davet ediyorum. Konaklama için Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde kamp alanı ayırdık. Çadırıyla gelecek misafirlerimiz burada konaklayabilecek.”açıklamasınında bulundu..

 

 

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Enez Dallığı yapıldı

  Geleneksel olarak her yıl Mayıs Ayının ilk […]