Güncel Manşet Siyaset

İşte AKP Zihniyeti…

İşte AKP Zihniyeti…

602032_10152798502330157_166982857_n

23 Yaşında ki Üniversite öğrencisi Dilek Özçelik Kanser hastasıdır. Tedavisi için gerekli ilaçlar Türkiye’de bulunmaz, Doktorlar sürekli kendisinden bu ilaçları bulmasını söyler fakat ya karaborsacılara yalvaracaktır. ya da çıkmaz bir sokakta bekler gibi bekleyecektir. Bu sorunu dün Edirne’ye gelen Bakan Erdoğan Bayraktar’a iletmeyi düşünür ve yanına gider. Bakan Namaz için Selimiye Camiine doğru yaklaşmaktadır. Dilek Özçelik, kanser hastası olduğunu söyleyerek, yurt dışından ilaçlarını getirtemediğini söyler.

65 Yaşında ki Bakan
Erdoğan Bayraktar; “Al işte bunu al işte yaa,
başka ne yapacağız, al bak parayı cebinden düşürme orda epey var.”
Camiye namaz kılmaya gider, çıkışta bekler 23 Yaşında ki Üniversite öğrencisi Dilek Özçelik
eline sıkıştırılan parayı “Ben dilenci değilim, insanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım.” der.
Bakan; “Ben yardım edeyim sana da”
Dilek; “Çaresizliği hiç tatmamışsınız.”
Hıçkırıklara boğulup uzaklaşmak isteyen Dilek’in kolundan tutup “Edeyim ben sana yardım, ben sana tamam… Vali bey… Vali bey şunu bi şey yapsana”
Vali bey gözyaşları içinde boğulup uzaklaşan Dilek’e seslenir “Nerede oturuyorsun? gel…”
ve uzaklaşır Dilek kolları başının arasında hıçkırıklar içinde Cami avlusundan…

Merak ediyorum bu olay başka bir ülkede yaşansa idi ve o bakan vatandaşında böyle bir tepki görseydi acaba hala o koltuğunda oturur muy du?

İşte Edirne’de yaşanan bu olayın kahramanı Dilek Özçelik’i bu onurlu davranışından dolayı kutluyor ve tüm Edirnelileri bu onurlu davranışı gösteren Dilek’e gerekli desteği yapmaya davet ediyoruz.

Bu ülkede her seçim öncesi,kömür, gıda yardımı, çamaşır makinası, buzdolabı,ayakkabı ve daha vb gibi şeyleri alarak iktidar partisine oy veden ve aldığı hediyeler karşısında oylarını satan vatandaşlarımızın bu olayı örnek almalarını, onurlu ve dik duruş göstermelerini bekliyoruz.

YORUMLAR (3)

 1. mailkaan@mynet.com diyorki:

  öncelikle kız derdini anlatamıyor bakan da anlayamıyor. kız dıyor kı yardım ıstıyorum ilaç alıcam bakan da cebinden ilaç çıkaramıycagına göre yüklü bir miktar para verıyor. sonra sana yardım edeyım dıyor kız ıstemem dıyor az da olsa provakasyon var. Bakan valıye talımat verıyor ne gerekıyorsa yapın dıye kız açıklama yapıyor tv de dıyor kı ben bakandan yardım ıstemem dıyor bakan buna rağmen kızın ne dedıgı değil önemlı olan sağlıgına kavusmasıdır dıyor. bundan 15 sene öncede ayakkabı dağıtılıyordu ihtıyac sahıplerıne ben ılkokulda bızzat vermıslerdı bunun secımle ne alakası var erdoğan bey unutmayın ki atatürk diyorsunuz baska bı sey demıyorsunuz tek bıldgınız atatürk kelimesi ama atamızın ilkelerıne asla uymuyorsunuz mılletı galyana getırmede ustunuze yok atamız olsa emın olunki önce sızleri chp den sılerdi sunu da unutmayın kı keske öyle olsaydı bu mıllet chp yı diskalıfıye etmeden atamız sizleri etseydı keşke. bizde atatürk sevıyoruz ama sevmek yetmıyor bız sevıyor ama sız kullanıyorsunuz millet bunun farkında. yurtta sulh cıhanda sulh.

  • kesanpostasi diyorki:

   Sayın mailkaan arkadaşım bu kadar da yalan olmaz yeter artık yorumlarınız hep birilerine çamur atmak üzerine kurulmuş. Size soruyorum bu haberin neresinde Atatürk’le ilgili birşey var siz haberi okumadan yorum yapıyorsunuz herhalde bir de beni iyi tanıyorsunuz. Ama kim olduğunuz neden gizliyorsunuz gelin bir gün tanışalım ve konuşalım lütfen. Bana bu yorum yaptığınız haberin bir yerinde Atatürk adını bulun ne derseniz deyin.Zaten yok ama siz o zaman ne diyeceksiniz çok merak ediyorum.Ben burada Atatürk’ten bahsetmedim ama her yerde gururla ve göğsümü gere gere Atatürk’tem bahsederim.Bundan da hiç çekinmem.Sizin zihnişyetiniz ne kadar Atatürk’ü yok etmeye çalışsa da bu ülke hiç bir zaman buna izin vermeyecektir. Esas sizin savunduğunuz parti sürekli dini kullanarak insanlara hayal satmaktadır. Bunu unutmayın.
   Ayrıca beni halkı galeyana getirmekle suçlamışsınız. Sizin sizin zihniyetiniz hep böyle zaten işinize gelmeyen şeyler yazıldığı zaman hemen hükümeti düşürmeye teşebbüs halkı galeyana getirmek gibi suçlamaları hemen yapıştırıyorsunuz. Böyle konuşmayın. Sizin zihnşyetiniz hep sizin fikirlerinize destek veren şeyler yazılması ve konuşulmasından yana ve bu ülkede artık doğru dürüst görev yapan az sayıda basın kaldığını da herhalde çok iyi biliyorsunuz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL