Belediyeler Tarım

İtfaiyeden, tarla sahipleri, biçerdöver ve balya makinesi operatörlerine eğitim

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, bölgede meydana gelebilecek anız yangınlarının önüne geçmek adına tarla sahipleri, biçerdöver ve balya makinesi operatörlerine yönelik eğitimler düzenliyor. Ekipler, hasat yapılan veya balya..

İtfaiyeden, tarla sahipleri, biçerdöver ve balya makinesi operatörlerine eğitim

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, bölgede meydana gelebilecek anız yangınlarının önüne geçmek adına tarla sahipleri, biçerdöver ve balya makinesi operatörlerine yönelik eğitimler düzenliyor.

Ekipler, hasat yapılan veya balya bağlanan tarlaları ziyaret ederek, sahada bilgilendirmede bulunurken, tarla sahiplerine, biçerdöver ve balya makinesi operatörlerine; hasat esnasında yaşanabilecek olası yangınları önlemek ve engellemek adına eğitimler veriyor.

Keşan Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “İlçemizde son günlerde ekili alanlarda meydana gelen yangınlara etkili bir şekilde müdahale etmekteyiz. Çiftçimizin büyük emekleri ile 9 aylık yetiştirme döneminin sonuna gelindi. Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak hasat yapılan tarlaları ziyaret ederek, hasat esnasında yaşanabilecek olası yangınları önlemek ve engellemek adına tarla sahipleri, biçerdöver ve balya makinası operatörlerine yönelik gerekli bilgilendirme ve kısa eğitimler vermekteyiz. Ayrıca bilindiği üzere biçerdöver sahipleri hasat esnasında iki adet 6 kilogramlık yangın söndürücüyü biçerdöverlerinde bulundurmak zorundadır. Yapmış olduğumuz ziyaretlerde bu hususa özellikle dikkat edilmesi gerektiğine yönelik uyarılarda bulunulmuştur. İtfaiye Müdürlüğü olarak ürün hasadı bitimine kadar olası yangınlara hızlı ve etkili bir şekilde müdahalede bulunmak amacıyla en üst seviyede yapmış olduğumuz tedbir ve koordinelerle hazır olarak beklemekteyiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL