Siyaset

İYİ Parti “Edirne Belediyesi’nin gelir giderinin takipçisiyiz”

HABER MERKEZİ- İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama ile Edirne Belediyesi’nin gelir gider hesabının takipçisi olacakları açıklandı. Açıklama şöyle; “Edirne belediyesi 2023 mali yılı gelir gider bütçesi..

İYİ Parti “Edirne Belediyesi’nin gelir giderinin takipçisiyiz”

HABER MERKEZİ- İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama ile Edirne Belediyesi’nin gelir gider hesabının takipçisi olacakları açıklandı.

Açıklama şöyle;

Edirne belediyesi 2023 mali yılı gelir gider bütçesi ve 2023 yılı vergi, resim,harç ve ücret tarifeleri geçtiğimiz kasım ayında görüşülerek, 2023 bütçesi 1 milyar 909 milyon TL olarak belirlenmişti.

Ne kadar geliriniz varsa giderinizi de ona göre ayarlarsınız. Bütçeye koyduğunuz harcamaların belediyeye ait gayrimenkul satılarak karşılanmasının doğru olduğunu düşünmüyorum.

Mevcut hükümetin yabancılara sattığı topraklarımızla ilgili Milletvekilimiz Prof. Dr. Sn. Mehmet Akalın yakın zamanda T.B.M.M.’de  bir soru önergesi vermiş ve tüm Türk Milleti adına  sonuna kadar bunun takipçisi olacağına söz vermiştir. Bizde İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı olarak Edirne halkının özkaynaklarını satarak, Edirne halkının geleceğinin karartılmasına izin vermeyeceğiz ve Edirne Halkı adına sonuna kadar takipçisi olacağız.

Buna istinaden cuma pazarı ve diğer Edirne belediyesine ait arazilerin satılmasına kesinlikle karşıyız.

Edirne Belediyesine ait taşınmazları satarak nereye kadar yol almayı düşünüyorsunuz ?

Edirne;  usta oyuncu Sn. Şener ŞEN’in Züğürt Ağa filminde; ağanın kendi iradesiyle, hiç kimseye sormadan sattığı Haraptar köyü değildir, Olmayacaktır.

EDİRNE; Bir payitahttır

EDİRNE; Bir serhad şehridir

EDİRNE; Evlad-ı fatihandır

EDİRNE; Bir kültür şehridir

EDİRNE; Türkiyenin avrupaya açılan kapısıdır.

Edirne, bu bilinçle bu değerlere saygı duyularak  yönetilmeyi hak eden  CENNET bir şehirdir.

Edirne halkının kendi malı olan, çocuklarımızın geleceği olan, Edirne Belediye arazilerinin; Edirne halkının izni olmadan satılmasına kati suretle karşıyız…

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL