TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Güncel

İYİ Parti heyeti gazetecilerle görüştü

Edirne’de yerel basının ve vatandaşların sorunlarını dinleyen İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı İbrahim Alagöz, bu sorunları rapor halinde Genel Başkan Meral Akşener’e ileteceklerini söyledi. İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı İbrahim..

İYİ Parti heyeti gazetecilerle görüştü

Edirne’de yerel basının ve vatandaşların sorunlarını dinleyen İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı İbrahim Alagöz, bu sorunları rapor halinde Genel Başkan Meral Akşener’e ileteceklerini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı İbrahim Alagöz, Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) Başkan Yardımcısı Bülent Ayan, Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği (AGD) Başkanı Murat Savaş ile Demirören Haber Ajansı (DHA) Edirne Temsilcisi ve Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Gurbet Gökçe’yi ziyaret ederek yerel basın ve Edirne’nin sorunlarını dinledi. Alagöz’e, İYİ Parti Edirne İl Başkan Yardımcıları Ümit Özel ve Halim Gürsü, il yöneticileri Bahar Yüknü ile Mustafa Burgazlı eşlik etti.

Bulgaristan’daki seçimler, yerel gazetelerin ve gazetecilerin yaşadığı sorunların dile getirildiği görüşmede Alagöz, “Türkiye’de oy kullanacak çifte vatandaşlar mutlaka sandığa gitsin, daha önceki seçimlerdeki gibi taraf olma yanında değiliz. Herkesin hür iradesi var. Ama isteriz ki; soydaşlarımız hükümette yer alsınlar. Devlet yönetiminde yer almalarını istiyoruz ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Biz soydaşlarımızın yaşadıkları ülkede ikinci sınıf vatandaş olarak değil, hak ettiği yerde olmalarını istiyoruz. Yerel basının sorunlarını dinleyerek, genel başkanımıza rapor sunacağız.  Halkımızın sorunlarını devletin ilgili organlarına parti olarak iletiyoruz. Bu doğrultuda geziler yapıyoruz.  Gazeteciler için neler yapabiliriz, bunun çalışmalarını yürütüyoruz” dedi.

BULGARİSTAN’DAKİ SEÇİMLER

Bulgaristan’da Kasım ayında yapılacak seçimler konusunda görüşlerini dile getiren

AGD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Savaş, “Göçmenlerin oyu nereye yönelecek, çok önemli. Göçmen oylarını çeken parti çok daha avantajlı. Son yapılan seçimlerde sokak gösterileri oldu. Mafyaya karşı bir tavır var. Bulgaristan’da Türklerin oyları her zaman kilit konumunda. Her seçimde hükümette yer alabilir. Son gerçekleşen seçimlerde çoğunluğu desteklemediler, nedeni ise yürütülen soruşturma. Soruşturma yürütülen kişilerin arkasında duruyorlar. Cumhurbaşkanının bir parti kurdurup, kendisinin de gölge lider gibi, kitlelerden oy isteyeceği konuşuluyor. Bu seçimde hükümet kurulabilir diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

“YEREL BASIN KRİZDE”

Yerel basının Türkiye’de her yerde sıkıntıda olduğunu dile getiren Savaş, “Yerel basının asıl gelir kaynağı resmi ilanlar. Bu ilanlarla gazeteler ayakta durmaya çalışıyor. Satış geliri çok az. Abone konusunda da yerel basının sıkıntıları büyük. Edirne’de resmi ilan geliri de düşük ve 8’e bölününce çok az bir gelir kapısı oluyor, bu gelir de masraflarınızı karşılayamıyor. Şartlar ağır ve çok büyük bir kriz var” diye konuştu. EGD Başkan Yardımcısı Bülent Ayan ve Gurbet Gökçe de, yerel basının ve Edirne’de yaşanan sıkıntıları rapor halinde ileteceklerini söyledi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL