JUVENTUS’A GALATASARAY KARŞILAMASI

Yusuf Ziya UŞAN

yusufziya

Yusuf  Ziya UŞAN

yziyausan@kesanpostasi.com

 

Galatasaray  Juventus karşısında şampiyon klüpler kupasında var olduğunu gösterdi. Maç çevirebilecek tecrübe ve yetenekte olduğunuda ortaya koydu. Mancini ilk karşılaşmasına çıkmasına rağmen, kulübesinde oldukça rahat endişesiz bir görüntü sergiliyordu

Galatasaray’ın  ilk golünde Drogba yetenek ve tecrübesi ile top hırsızı olduğunu gösterdi.                                             

Cezayayına kadar kalesini terk eden Juventus kalecisi Buffon’dan adeta topu çaldı ve onu ekarte eder etmez plase bir vuruş ile golü kaydetti.

Galatasaray bilhassa ilk yarı ve ikinci yarının 70’inci dakikasına kadar karşılaşmanın büyük bir bölümünde oyununu Juventus’a kabul ettirdi. Topun önünde hep kademeli ve organize kaldılar, Juventus’a tempo yaptırmadılar ve pozisyon vermediler. Galatasaray teknik direktörü.

Bu durum Ambrabat’ın oyuna girmesine kadar sürdü. Ambrabat oyuna ikinci yarı katıldı ve çok komik bir penaltıya sebep oldu. Şöyleki Juventus’lu oyuncu Querderella Galatasaray cezasahasında ve     Galatasaray kalesine arkası dönük, hiçbir tehlike arz etme iken ve cezasahamızdan çıkmaya çalışırken, Ambrabat buna müsaade etmedi  ve topa ayak koydu. Ancak bu penaltıyı gerektirecek şiddette bir girişim değildi, Quarderella klasik bir İtalyan anlayışı ile kendini yere bıraktı. Verilen penaltı haksızdı.

Ancak buda bize forvet oyuncularının,topsuz oyunda ve ceza alanı içersinde takımlarına ne denli risk taşıdıklarına bir örnek oldu aynı quarderella sağdan gelen ortayı kafa ile ceza sahası içersinden ikinci juventus golü olarak kaydetti.Maçın kapanış golünü garantici umut bulut yaptı. Juventus ceza sahası içersinden çok net plase ile tarihi golü attı.

İşte bu maç da juventus’a Galatasaray karşılaması akşamı oldu.Arkası da İstanbul Arena da, 12.adam seyirciyle bezenmiş hak edilmiş bir galibiyet akşamı şeklinde olur.

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Eskişehir İle Kocaeli Kardeş Oldu

Aktif Çalışan İş Kadınları Derneği (AÇİKAD) Eskişehir Başkanı […]