TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Köşe Yazısı
 • Okuma Sayısı: 143

 • KADRO DEĞİŞTİRME ZAMANI

        Erdal AKSOY eaksoy@kesanpostasi.com Seçim bitti! Yorum zamanı… Her an, her ortamda, sıcağı sıcağına seçim değerlendirmesi yapılıyor. Yapılacak, yapılmalı, nelerin doğru, nelerin yanlış olduğunu vatandaş, seçmen anlayabilsin. Çok değişik..

  KADRO DEĞİŞTİRME ZAMANI

  Erdal Aksoy

        Erdal AKSOY

  eaksoy@kesanpostasi.com

  Seçim bitti!

  Yorum zamanı…
  Her an, her ortamda, sıcağı sıcağına seçim değerlendirmesi yapılıyor. Yapılacak, yapılmalı, nelerin doğru, nelerin yanlış olduğunu vatandaş, seçmen anlayabilsin. Çok değişik kelime oyunlu değerlendirme yapılarak seçmenin kafası allak bullak ediliyor
   
  Ve bu beyanlar,  siyasi parti kadrolarının haklılığına inanmamızı sağlıyor.
  Kısacası; kelimeleri allayıp pullayıp harmanlayıp ucu, sonu açık cümlelerle kendilerini zeytinyağı gibi üste çıkarıyor, başardıklarına bizleri ikna ediyorlar.
  Ne acıdır; “biz doğru siyaset yapamadık” itirafında bulunamıyorlar. Bunu yaptıkları an, yerlerini bırakmak zorunda olduklarını çok iyi biliyorlar.
  Demokrasinin oturduğu ülkelerde, muhalefet daha rahat eleştiri yaparak iktidarı çoğu konuda köşeye sıkıştırırken, bizde muhalefet güç kaybediyor. Kadroları değişmeyen muhalefetin gün gelip eriyeceği, onlara gönül bağlayanları üzeceği günler çok yakındır.
  İktidar, muhalefet partilerinin kadrolarını sevdi.
  Muhalefet ya kendini sevdirmeye devam edecek, ya da yerine siyaseti, siyaset için siyaset gibi yapacak kadrolara terk edecek.
  Kadroları terk etmek zor olmamalı…

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL