Köşe Yazısı

Kafam kazan gibi

Deli gibi bir şeyler yazmak istiyorum ama beceremiyorum. Yazma yetimi yitirdim ya da azar azar yitiriyorum sanırım. Bundan birkaç sene öncesinde ne zaman yazmak istesem, konu ayrımı gözetmeksizin yazabiliyordum. Şimdi..

Kafam kazan gibi

Deli gibi bir şeyler yazmak istiyorum ama beceremiyorum. Yazma yetimi yitirdim ya da azar azar yitiriyorum sanırım. Bundan birkaç sene öncesinde ne zaman yazmak istesem, konu ayrımı gözetmeksizin yazabiliyordum. Şimdi ne yaparsam yapayım yazamıyorum ya da çok zorluk çekiyorum. Yaşlanıyorum sanırım. Etrafımda olup biten her şeye tepkisiz kalıyorum. Korkunç bir şey bu! Ne sinirlenebiliyorum ne de başka bir tepki verebiliyorum. Öyle bakıyorum! Bu hem iyi hem değil. Duygularımı yitiriyorum sanırım. Var olan her şeyimi yitiriyor da olabilirim. İnsanlara olan güvenimi yitirmekle başladı aslında her şey. Önce insanlara olan güvenimi yitirdim. Üstelik bunu en güvendiklerim sayesinde edindim. Sağ olsunlar. Neyi nereye koyacağımı şaşırdığım zamanlar yaşadım, yaşamaya da devam ediyorum. Dedim ya kafam kazan gibi. Hatta kazan dibi, olsa da yesek.

20 seneye yakın zamandır televizyon izlemiyorum. Evimde televizyon da yok. Ülke gündemini sosyal ağlardan takip etmeye çalışıyorum. O da yorucu oluyor. Zaten bizdeki kadar çabuk gündem değişen başka bir ülke daha var mıdır acaba diye de çok merak ediyorum. Gerçi bizde her şey gündem. Olur olmadık her şey haber değeri taşıyor. Haber kanalları, haber siteleri üç beş dakikada bir yeni bir olayla güncelleniyor. Sizi bilmiyorum ama, ben takip etmekte güçlük çekiyorum artık. Dedim ya, yaşlanıyorum sanırım.

Sondakika.com açık şu an karşımda. Son bir saatlik gündemi özet geçeceğim. Bu gündem içerisinde biz akıl sağlığımızı nasıl muhafaza edeceğiz gerçekten çok merak ediyorum.

Hazırsanız başlıyorum, buyurun;

Saat 20.55 – Genç kadın erkek arkadaşını bıçakladı

Saat 21.00 – Ankara’yı ayağa kaldıran olay! Okul görevlisi, öğrencileri taciz etti.

Saat 21.03 – Seyir halindeki  kamyon alev topuna dönüştü

Saat 21.13 – Hafif ticari araç takla attı: 2 yaralı

Saat 21.19 – İşçileri taşıyan servis otobüsü devrildi: 10 yaralı

Saat 21.20 – Motosiklet alt geçit duvarına çarptı, genç sürücüsü kurtarılamadı

Saat 21.29 – Mobilya yüklü tır şarampole yuvarlandı: 1 yaralı

Saat 21.35 – Arıza sonrası biriken su parkta toprak kaymasına neden oldu

Saat 21.43 – 28 Şubat hükümlüsü Çevik Bir, Adli Tıp Kurumu’nda sağlık kurulunun karşısına çıktı

Saat 21.44 – Son dakika… 8 aracın karıştığı zincirleme kaza kamerada

Saat 21.45 – Aracın yaşlı kadına çarpma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Saat 21.47 – Bursa’da şehrin üstünde alçak uçuş yapan helikopter paniğe neden oldu

***

Ülkecek bir saatlik ahvalimiz bu! Ne diyelim, hayat devam ediyor. Allah akıl sağlığımızı korusun.

Selametle…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL