Güncel Okuma Sayısı: 8

KAHRAMAN GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUM

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Köprülü’nün açıklaması şöyle;   Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruyan, bağımsızlığımızın devamını sağlamak uğrana kahramanca savaşan,..

KAHRAMAN GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUM

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Köprülü’nün açıklaması şöyle;

 emre köprülü

Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruyan, bağımsızlığımızın devamını sağlamak uğrana kahramanca savaşan, tarih sayfalarında gururla andığımız, destanlar yazan Gazilerimizi, Türk ulusu olarak minnet ve şükranla anıyoruz.

Şehitlik ve gazilik, Türk Ulusu için ulaşılabilecek en kutsal ve saygıdeğer makamdır. Bu nedenledir ki, şehit ve gazilerin ulusumuzun kalbinde daima özel bir yeri olmuştur. Bu topraklar onların bize bıraktığı emanettir.

Tüm eksikliklerine rağmen demokratik, laik ve bağımsız bir ülkede özgürce yaşayabiliyorsak, ailelerimizle huzur içinde gelecek nesilleri yetiştirebiliyorsak, bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz.

Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘mareşal’ rütbesi ve ‘gazi’ unvanı verilişinin 94’üncü yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin adını ve varlığını yaşatmak için hayatlarını ortaya koydukları mücadelelerden ‘gazilik’ unvanı alarak çıkan kahraman gazilerimizi bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyor, kahraman Gazilerimize sağlık ve mutluluk diliyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL