Siyaset

KAHRAMAN “ HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ”

ERDOĞAN DEMİR- CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, Temmuz, Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle yazılı açıklama yayınladı. Açıklama şöyle; “15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden yedi yıl geçti. Demokrasiye..

KAHRAMAN “ HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ”

ERDOĞAN DEMİR- CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, Temmuz, Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle yazılı açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden yedi yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir.Aradan yediyıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

Askeri yada sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir.Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dilerim.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL