Güncel Okuma Sayısı: 26

Kahraman ve Müezzinoğlu’dan Edirne Belediyesi’ne Ziyaret…

EDİRNEKARİ VE ATATÜRK KİTABI HEDİYE ETTİ  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, makamında ziyaret ettiler. Edirne’de düzenlenen bir cenaze..

Kahraman ve Müezzinoğlu’dan Edirne Belediyesi’ne Ziyaret…

EDİRNEKARİ VE ATATÜRK KİTABI HEDİYE ETTİ

 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, makamında ziyaret ettiler.

IMG_4134 IMG_4140

Edirne’de düzenlenen bir cenaze törenine katılmak için Edirne’ye gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kahraman ve Müezzinoğlu’na Edirnekari ve Atatürk kitabı hediye etti. Ziyarete Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Ak Parti Milletvekili Rafet Sezen ve Eski Edirne Valisi Mustafa Büyük’te katıldı.

IMG_4145 IMG_4162

TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile makamında uzun süre sohbet eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediye Binası’na hayran kaldığını ifade eden Kahraman’a binanın tarihçesi hakkında detaylı bilgiler aktardı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, TBBM Başkanı İsmail Kahraman’a belediye binası içinde yer alan Atatürk Odası’nı da gezdirerek, Atatürk’ün Edirne’de bulunduğu yıllar ve kullandığı orijinal eşyalar hakkında bilgi verdi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Edirne’nin çok özel bir kent olduğunu ifade ederek, Başkan Gürkan ve Edirnelilerin tarih dolu bir kentte yaşadıkları için çok şanslı olduklarını ifade etti.               

IMG_4936 IMG_4946

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ziyaretin anısına özel bir çini tabak hediye etti. Başkan Gürkan’da, Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile Bakan Mehmet Müezzinoğlu’na Edirne Belediyesi Yayınlarından olan Edirneli yazar Ayhan Tunca’nın  ‘Ve Edirne’den Gazi Mustafa Kemal Atatürk Geçti’ adlı kitabı ile Edirne’nin simgelerinden olan Edirnekari tablo takdim etti.

 IMG_4966 IMG_4957

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL