TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.165
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.240
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 214
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 26.539

Kamuran Çelik, Enez Belediyesi ve Enez’in sıkıntılarını dile getirdi

Erdoğan DEMİR- Enez Belediye Meclis Üyesi Kamuran Çelik, UNİ Haber Ajansı ve UNİ TV Keşan Temsilcisi Erdoğan Demir‘e Enez Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ve Enez’in sıkıntıları ile ilgili açıklamalarda bulundu. YOĞUN..

Erdoğan DEMİR-

Enez Belediye Meclis Üyesi Kamuran Çelik, UNİ Haber Ajansı ve UNİ TV Keşan Temsilcisi Erdoğan Demir‘e Enez Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ve Enez’in sıkıntıları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

YOĞUN BİR GÜN GEÇİRDİK

Bugün yoğun bir gün geçirdik hem GÜNEKAB hem de ESTAB yönetimi yeniden şekillendi. Mecliste yeniden seçim yapıldı. Daha önce görev yapan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

ENEZ’DE KIŞ AYLARINDA % 30 DOLULUK ORANI VARDI

Enez’de 2020/2021 sezonunu çok yoğun geçti, çok yoğun bir nüfus vardı. Daha önceki dönemlerde çok fazla insan kalmıyordu. Bu sene % 30’luk bir doluluk vardı kış aylarında. Temel hizmetlerin hepsini kış aylarında da götürmek zorunda kaldık. Arıtmalar çalıştı, çöp alımı, yol yapım çalışmaları devam ediyor. Pandemi döneminde ufak tefek sıkıntılar sorunlar yaşıyoruz.

ENEZ BELEDİYESİ OLARAK CİDDİ EKONOMİK SIKINTILARIMIZ VAR

Ekonomik olarak ciddi skıntılarımız var. Ciddi bir borç yükü var. İller Bankası ödeneklerimizin neredeyse % 80’i 90’ı kesiliyor. Ekonomik anlamda sıkıntılarımız olduğu için bazı hizmetleri vermekte zorlanıyoruz.

ENEZ DEVLET HASTANESİ’NDE DOKTOR VE SAĞLIKÇI YETERSİZ

Sağlık konusunda Enez Devlet Hastanesi yeterli değil . Personel ve kadro sıkıntısı var.Doktor sayımız az, sağlık çalışanımız az. Enez’e 1-2 tane sağlık ocağı düşünülebilir. Bu da Sağlık Bakanlığı’mıza bir çağrımız olsun. Öyle bir şey olursa Enez’deki vatandaşlar daha da rahatlayacak. Hastalanan vatandaşlarımız 50-60 kilometre yol katederek Keşan’a gelmek zorunda kalıyor.

KEŞAN DEVLET HASTANESİ BÖLGENİN YÜKÜNÜ ÇEKİYOR AMA O DA SIKINTILI

Keşan’da merkez olduğu için Keşan’da bu yükü kaldıramıyor. Gelibolu’dan geliyorlar,İpsala’dan geliyorlar, Enez, Şarköy, Malkara’dan gelenler oluyor. İş böyle olunca da Keşan’da sıkıntı yaşıyor. Enez’deki hastanenin mevcut durumu zaten ortada, yeni bir hastanemiz ve güzel bir binamız var. Ama ne yazık ki kadro konusunda sıkıntı var.

ENEZ’DE PANDEMİ BİR HAYLİ AZALDI

Pandemi bundan 1-2 ay öncesi daha yoğundu. Enez de vaka sayıları düşmeye başladı. Şu anda resmi rakamları tam olarak bilmiyorum ama bu konuda bir açıklama yapamayacağım. Biraz daha gevşedi. Daha azaldı öyle diyebiliriz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL