Güncel Manşet

Kantar ve Kalfalar’dan da devam kararı

Kantar ve Kalfalar’dan da devam kararı

Kantar ve Kalfalar’dan da devam kararı

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar ve Yenimescit Mahalle Muhtarı Fikret Kantar, 30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde “Devam” kararı aldıklarını açıkladı.
Kantar ve Kalfalar’dan da devam kararı

30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Keşan’ın en önemli iki mahallesi olan Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ve Yenimescit Mahallesi muhtarlarından devam kararı.

Daha önce İspat Cami Mahallesi Muhtarı Mustafa Özkul, Büyük Cami Mahallesi Muhtarı İlhami Coşkun ve Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek’in devam kararı aldığı 30 Mart seçimlerinde Keşan’ın dezavantajlı mahallelerinden Mustafa Kemal Paşa Mahallesi MuhtarıBayram Ali Kalfalar ve Yenimescit Mahalle MuhtarıFikret Kantar, yeniden devam etme kararı aldıklarını açıkladı.

 

Fikret Kantar: “Eğitimde ciddi anlamda başarıya ulaştık”
Konuyla ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan Kantar, halktan gelen yoğun talep doğrultusunda görevine devam edeceğini söyleyerek; “Mahallemizde 4 yıl boyunca çok önemli çalışmalarda bulunduk. Ancak çok fazla bir şey değiştiremedik. Çünkü mahallemizde yaşayan insanlarımızın hemen hemen tamamı düşük gelirli vatandaşlarımız. Bizler bu süre içersinde 4 önemli konu üzerinde durduk. Bunlardan bir tanesi eğitim, bir tanesi sağlık, barınma ve istihdam. Bunlar içersinde istihdamda önemli bir başarıya ulaşamasak da, eğitimde başarıya ulaştık. Bu süreç içersinde 800ün üzerinde 8 yıl eğitim alan çocuklarımız oldu. Çocuklarımıza okumanın ne kadar önemli olduğunu anlattık ve bunu açtığımız kurslarla destekledik. Bu süreç içersinde 150 tane lise öğrencimiz oldu ve bu kişilerin arasından da 50 kardeşimiz üniversiteye gitti. Bu anlamda başarılı olduğumuza inanmıyorum.” dedi.

 

%100 başarı olmasa da yine barınma anlamında da elimizden geleni yaptık.”
Barınma konusunda TOKİ’nin önemli bir katkı sağladığını ancak yanlış dağıtım nedeniyle birçok ailenin ise mağdur durumda olduğunu ifade eden Fikret Kantar“Barınma anlamında yapılan yanlışlara rağmen zor durumda olan ve yaşam şartları çok kötü olan birçok ailemiz yeni evlerine kavuşacak. Ancak burada keşke daha adaletli davranılsaydı da sigortası yada sosyal güvencesi olan, üzerine ev, araba veya arsa bulunan kişilere bu evler verilmeseydi. %100 başarı olmasa da yine barınma anlamında da elimizden geleni yaptık. Ancak önemli olan istihdam. Mahallemizde kötü işlere bulaşmış 7-14 yaş evlatlarımız, bu işlere ailelerinin gelirlerinin düşük olmasından kaynaklanıyor. Ama burada bu çocuklarımızın evlerine bir kazanç girmiş olsa ve bir iş sahibi olsalar, bu tür karanlık işlerden uzak duracaklar. Sağlık anlamında da mahallemizde daha önce kanalizasyon pislikleri sokak üzerine akıyordu. Ancak sayın Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’ın girişimiyle bu sokaklarımızda düzenlemeler yapıldı. Artık bu pis sular sokaklarda, çocukların oyun oynadığı alanlara akmıyor.Dolayısıyla sağlık kendiliğinden gelişti. Altyapısı olmayan Kırçeşme’nin 11 sokağı, Belediye Başkanımızın çalışmaları doğrultusunda hem altyapıya kavuştu, hem de parke taş döşenerek düzenli bir hale geldi. Bu anlamda sayın Belediye Başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum.”

Yeni dönemde de özellikle istihdama ağırlık vereceğini ifade eden Kantar yine en önemli sorunlardan biri olan barınma konusunda da ciddi çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

 

Bayram Ali Kalfalar: “15 yıldır sürdürdüğüm görevime gelen talepler doğrultusunda devam etme kararı aldım”
Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar ise, 1999 yılından bu yana sürdürdüğü mahalle muhtarlığı görevine devam etmek istediğini belirterek; halktan da bu anlamda yoğun bir talep geldiğini söyledi.

15 yıldır görevini başarı ile sürdürdüğünü söyleyen Kalfalar, “1999 Mart seçimlerinden sonra 3. Dönemim bitmek üzere. Sağolsun Mahalle halkım bana her zaman teveccühünü gösteriyor. Bende elimden geldiği kadar, vatandaşa hizmet etmeyi bir görev bir sorumluluk olarak kabul ettim. Bunu da başarıyla yaptığımı düşünüyorum. Bir sene içersinde de özellikle şahsıma gelen olumlu tepkiler geldiğinden, bu tepkiler dolayısıyla göreve devam etmeyi düşünüyorum. Muhtarlığın dışında da bir şey düşünmüyorum. Burada görev yapmak güzel. Mahalle halkımızla iç içe olmak güzel. Yeri geldi abi kardeş gibiydik, yeri geldi bağrıştık. Ama bunlar hep dostluk çerçevesi içersinde oldu. Bu 15 sene içersinde bir yanlış yaptığımı da düşünmüyorum. Yanlışım varsa da halkımızdan özür diliyorum.” dedi

 

Hizmet aşkımız bizi kurumlara daha da yaklaştırdı”
Görev süresi boyunca tüm kurumlarla iş birliği halinde olduğunu söyleyen Bayram Ali Kalfalar, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Şuna özen gösterdim. Hiçbir zaman vatandaşın cebine bakmadım. Daha çok vatandaşın elindeki işine baktım. Bu sorunu nasıl çözerim, nasıl faydalı olur diye düşündüm. Hangi kurumda vatandaşımızın işi olursa onu en kısa sürede, vatandaşımızı mağdur etmeden yapmaya çalıştık. Bu süre içersinde de bir çok kamu kurumumuzla da çok ciddi bir diyolğumuz oldu. Kurumlarla çok iyiyiz. Hiçbir sorun yaşamıyoruz. Kaymakamımız ve özellikle bizlerin her zaman yanında olan Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çünkü Belediye Başkanımız bizim her zaman yanımızdaydı ve bizlere hep destek verdi. Bu anlamda tüm kurum yetkililerine de teşekkür ediyorum. Çünkü hizmet aşkı tüm kurumları da bizlere yaklaştırdı. Ben bu kurumlarımıza da çok teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL