Bölgeden Okuma Sayısı: 50

Kapıkule Gar Müdürlüğü’nde Operasyon…

Edirne Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce Gümrük Kaçakçılığı suçuna yönelik yapılan çalışmalarda, T.C.D.D. Kapıkule Gar Müdürlüğünde bazı güvenlik memurlarının gümrük kaçağı içki ve sigaranın kaçak olarak geçişine göz yumdukları ve..

Kapıkule Gar Müdürlüğü’nde Operasyon…

Edirne Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce Gümrük Kaçakçılığı suçuna yönelik yapılan çalışmalarda, T.C.D.D. Kapıkule Gar Müdürlüğünde bazı güvenlik memurlarının gümrük kaçağı içki ve sigaranın kaçak olarak geçişine göz yumdukları ve bu işlem karşılığında menfaat sağladıkları, tren yolu ile yurdumuza giriş-çıkış yapan şahısların beraberinde getirdikleri gümrük kaçağı malların geçmesine yardımcı oldukları, kendilerine de gümrük kaçağı içki ve sigara depoladıkları ve iç piyasaya sattıkları yönünde bilgiler öğrenilmesi üzerine soruşturma başlatılmış, şüpheliler ile ilgili 3 ay süresince devam eden teknik ve fiziki takip çalışmaları neticesi aralarında devlet memurlarının da olduğu toplam (29) şüpheli tespit edilmiş ve Cumhuriyet Savcısı’nın talimatları doğrultusunda 20/07/2016 gününden itibaren İstanbul, Kırklareli, ilimiz ve ilçelerinde yapılan operasyonlarda toplam (29) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, soruşturmanın başlangıcından itibaren yapılan operasyonlarda toplam 751 şişe gümrük kaçağı içki, 35 kg el yapımı şarap, 56 adet elektronik sigara ve aparatları, 53 adet 7.65 mm çapında tabanca fişeği, 9 adet 9mm çapında tabanca fişeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 200 adet kurusıkı tabanca fişeği, 32 adet Bulgaristan ülkesine ait içki bandrolü, suçtan elde edildiği değerlendirilen 140 Euro para ele geçilerek el konuldu.

basin-bilgilendirme-emniyet-bultenGözaltına alınan şüphelilerden (19)’unun Müdürlüğümüzde işlemleri tamamlandıktan sonra serbest bırakılmış, T.C.D.D. Kapıkule Gar Müdürlüğünde görevli memurlar İ.A., M.Ş. A.Y., M.F., H.Ç., S.Ö., ile T.C.D.D. Sirkeci Gar Müdürlüğünde memur olan T.T. ve bu şahıslarla birlikte hareket eden A.K., H.A., F.S. isimli toplam (10) şüpheli 27/12/2016 günü Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, Cumhuriyet Başsavcılığındaki işlemlerinin ardından mahkeme sevk edilen İ.A., M.Ş., A.Y., M.F., S.Ö., T.T. isimli memurlar tutuklanmış, H.Ç., A.K., H.A., F.S. isimli şüpheliler ise haklarında adli kontrol kararı verilerek serbest bırakılmıştır.

 

Müdürlüğümüzce Gümrük Kaçakçılığı suçuna yönelik operasyonel çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir.

REKLAM

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL