Asayiş

Kapıkule’de 10 Milyon Lira Değerinde Kaçakçılık Operasyonu

HABER MERKEZİ- Gümrük Muhafaza Ekiplerince ülkemize giriş yapmak üzere Kapıkule Gümrük Kapısı’na gelen diplomatik statülü bir şahsın idaresindeki minibüste gerçekleştirdiği aramada popüler markalara ait 427 adet cep telefonu ve 8..

Kapıkule’de 10 Milyon Lira Değerinde Kaçakçılık Operasyonu

HABER MERKEZİ- Gümrük Muhafaza Ekiplerince ülkemize giriş yapmak üzere Kapıkule Gümrük Kapısı’na gelen diplomatik statülü bir şahsın idaresindeki minibüste gerçekleştirdiği aramada popüler markalara ait 427 adet cep telefonu ve 8 bin 950 adet elektronik sigara ele geçirildi. Ekiplerimizin yakaladığı kaçak eşyanın 10 milyon 14 bin TL değerinde olduğu anlaşıldı.

Ekipler, kaçakçılıkla mücadele kapsamında yürüttüğü risk analizi ve rutin kontroller esnasında Kapıkule gümrük sahasında diplomatik statülü bir şahsın idaresindeki bir minibüsü mercek altına aldı. Söz konusu aracı şüpheli gören ekipler gümrük tescil işlemleri sonrası aracı fiziki kontrole tabi tuttu. Kontrol sırasında bagajda üstü örtülü vaziyette çok sayıda kolinin varlığı tespit edildi. Kolilerde yapılan aramada 427 adet son model cep telefonu ve 8 bin 950 adet elektronik sigara ele geçirildi. Piyasa değerinin 10 milyon 14 bin lira olduğu belirlenen kaçak eşyaya ekiplerce el konuldu. Operasyon neticesinde milyonlarca liralık kaçakçılık engellenmiş oldu. Olayla ilgili soruşturma Edirne Cumhuriyet Savcılığı nezdinde devam ediyor.

Kaçak yollardan ülkemize sokulmaya teşebbüs edilen eşyaya Gümrük Muhafaza Ekiplerinin dikkati ve özverili çalışmaları sayesinde geçit verilmedi.. Ekiplerce yürütülen operasyonlarla kaçakçılara göz açtırılmayarak ülkemizin menfaatlerini korumak adına gece gündüz demeden mücadele edileceği de açıklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL