TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Kültür
 • Okuma Sayısı: 142

 • Karamürsel’de Festival Heyecanı

  ERHAN SALMAN KARAMÜRSEL-UHA Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “4 Temmuz Karamürsel Kitap Festivali”nin açılmasına Karamürsel Halkı yoğun ilgi gösterdi. Çeşitli illerden gelen yazarlar ve kitapseverler bir araya geldi. Halk tarafından verilen..

  ERHAN SALMAN

  KARAMÜRSEL-UHA

  Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “4 Temmuz Karamürsel Kitap Festivali”nin açılmasına Karamürsel Halkı yoğun ilgi gösterdi. Çeşitli illerden gelen yazarlar ve kitapseverler bir araya geldi. Halk tarafından verilen yoğun ilgiye yazarlar ve yayınevleri tepkisiz kalmadı. Her kategorideki kitaplar, illüstrasyonlar ve posterler 4 Temmuz gecesine renk kattı. Kitapevlerinde bulunan yazarlarla kitapseverlerin yapmış olduğu bilgi paylaşımları ve ilgi çekici sohbetler yapılan mini festivali dahada ilgi çekici hale getirdi.

  YAZARLARDAN KESİTLER!

  İlk röportajımızı Okyanus yayınları sahibi Erol Bozkurt ile yaptık. Kendisi her ne kadar fuarımızı sevsede kendi hazırlıklarını güz dönemindeki fuara saklamakta. Eğlenceli kişiliği ve sorularımıza verdiği içten cevaplardan ötürü kendisine teşekkür ediyoruz.

  Bir diğer yazarımız ise yağan yağmurdan nasibini almış olan Asena ÖZBAĞ. Kendisi hem bir yazar hemde bir tiyatrocu. Cana yakın ve sevecen kişiliği ile röportajımıza renk katan Özbağ hem yazar hemde tiyatrocu ama onun tek bir rakibi var o da yaz yağmurları.

  Gelelim bir diğer yazarımız “Raife Aysel Akkanat”a! Karamürsel’deki “Sahaf Kafe”nin sahibi ve aynı zamanda roman yazarı olan Akkanat, fuarın geliştirilmesine ve birçok kitleye hitap etmesini sağlayan isimlerden biri.

  Fuarın oluşmasına katkı sağlayan ve düzenlenmesinde büyük rol oynayan Karamürsel Kitap Fuarı’nın organizatörü Tolga Uluaydın’da sıra! Uluaydın kendinden emin bir şekilde röportajımıza giriş yaparak fuarın Karamürsel’imize yettiğini ve asıl hazırlığını güz dönemindeki fuara sakladığını bize şen şakrak haliyle mikrofonumuzu “çalarak(!)” iletti.

  Yağmurlu geçen bir 4 Temmuz akşamında eğer sizde bir kitap kurduysanız ve yeni yazarları tanımak istiyorsanız Karamürsel’deki fuarları takip etmeniz sizi bulunduğunuz evrenden dışarı çıkararak bambaşka serüvenlere bakmanızı sağlayacak. Kim bilir belkide seneye siz değerli okurlarımızdan biri ile röportaj yaparken karşılaşırız!

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL