Güncel Manşet Siyaset

Karaoğlan anıldı…

Karaoğlan anıldı…

(Videolu Haber)-

Eski başbakanlardan DSP (Demokratik Sol Parti)’nin merhum kurucu Genel Başkanı Bülent Ecevit, ölümünün 7’nci yılında, Keşan’da düzenlenen programla anıldı. Anma programı, saat 12.30’da, DSP Keşan İlçe Başkanlığı’nda, saygı duruşunda bulunulması ile başladı.

IMG_0195 IMG_0197

İktidar ve muhalefet ile diğer parti yöneticilerinin de katıldığı programın açılış konuşmasını DSP Keşan İlçe Başkanı Mustafa Cem Akgül yaparak, Ecevit’in tam bağımsız bir Türkiye için mücadele verdiğini söyledi.

ECEVİT, HİÇBİR ZAMAN DÜNYALIK YAPMAMIŞTIR

IMG_0203 IMG_0199

Daha sonra söz alan ve DSP’nin Keşan’daki en yaşlı üyesi olan 76 yaşındaki Hasan Nalbantoğlu ise Bülent Ecevit’in 7’nci ölüm yıldönümünde insanın neler söyleyeceğini düşünemeyeceğini ifade ederek, “Ecevit, sıradan bir lider değildi. Ecevit, tarihte ender rastlanan dürüst ideallerden bir tanesi. Yüzyılda bir Atatürk gelmiş ama ondan sonrada dürüstlüğün sembolü, haktan ve halktan yana saf tutan, efendiliğin, devlet adamlığının sembolü olarak da Ecevit gelmiştir. Ecevit, hiçbir zaman dünyalık yapmamıştır. Müslümanlığın esas kaidesi Müslümanlığın esas kaidesi halka hizmetse diğer dünyaya yatırım yapma konusunda ondan daha iyi Müslüman Türkiye’de yoktur. Göstermelik hareketler yapıp, halkı kandırıp, cebini doldurmamış. Çalışandan yana olduğunu her zaman ispatlamıştır. Hayatı boyunca Cumhuriyetçi, sosyal adaletçi, daima Atatürkçü olmuş ve bu ilkesinden hiç taviz vermemiş bir liderdir.” dedi.

TÜRK HALKININ SEVGİSİ VE SAYGISI ÇOK BÜYÜK 

IMG_0207

CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu’da, Merhum Ecevit’in her zaman emekten, üretenden, işçiden yana olduğunu kaydederek, şöyle konuştu: “Bunun yanında dürüstlüğüne hiç kimse bir kelime edemez. Vatanı için, ulusu için, bu halk için eşinle birlikte kendini feda etmiştir. Ben siyasete 1991 yılında DSP’de başladım ve yaklaşık 2 yıl görev yaptım. Ecevit’e sevgim daha gençlik yıllarından başlıyor. Ona tüm Türk halkının sevgisi ve saygısı çok büyük. Önünde saygıyla eğiliyorum.” 

ECEVİT’E GÖRE ÖZGÜRLEŞME ULUSAL GELİRDEN ALDIĞI PAY ORANINDA

IMG_0210

DSP Keşan İlçe Başkan Yardımcısı ve Grup Sözcüsü Cavit Deniz ise Bülent Ecevit’in hayatını halkın özgürlüğü ve ulusun bağımsızlığına adadığını dile getirerek, “Bülent Ecevit’e göre, halkın özgürleşmesi ulusal gelirden aldığı pay oranında mümkündür. Bu nedenle emek cephesinin daha 1957 yılında Çalışma Bakanlığı sürecinde Türkiye’de sendikalar yasasının çıkartılarak patronlar karşısında emek cephesinin örgütlenmesinin önünün açılması ve emek cephesinin Türkiye’de üretilen artı değerden fazla pay almasının sağlanması ve insanların gelir düzeylerinin arttıkça özgürleşebileceklerinin somut uygulamalarıdır.

Türkiye’yi 1950 yılından günümüze dek sağ iktidarla ve askeri yönetimler yönetmiştir. Bülent Ecevit’in zaman zaman iktidarda olduğu süreçlerde emek cephesi denilen kesimin gelirlerinin artması için tarih somut 

çalışmalara tanıklık etmiştir.” şeklinde konuştu.

IMG_0216

Toplantıda son olarak Gazeteci Feyzullah Aktan da konuşarak Ecevit ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL