Güncel Manşet Okuma Sayısı: 14

Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ndeki ertelemeler hakkında bilgi verildi

10 Ocak 2020 tarihli 31004 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’te yer alan ertelemeler hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’ndan yapılan açıklamada,..

Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ndeki ertelemeler hakkında bilgi verildi

10 Ocak 2020 tarihli 31004 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’te yer alan ertelemeler hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’ndan yapılan açıklamada, “Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin 40. Maddesinin altıncı fıkrasındaki C2,C3,K1,K3,L1,L2,N1,N2 ve R2 yetki belgesi sahiplerinin taşınmasını üstlendikleri eşyalar için taşıma senedi ile beşinci fıkrada belirtilen bilgileri taşımanın yapılacağı taşıtın hareket ettiği saatten en geç 6 saat sonrasına kadar bakanlığın U-ETDS sistemine işlemek/iletmek zorunluluğu 01.01.2021 tarihine kadar ertelenmiştir. Aynı maddenin otuz birinci fıkrasındaki sayısal takograf ünitelerindeki verileri, taşıtların trafiğe çıktığı tarihten itibaren aylık dönemler halinde elektronik ortamda arşivlemek ve bu vergiyi takip eden ay bakanlıkça belirlenen kart verme otoritesine gönderme zorunluluğu 01.01.2024 tarihine kadar ertelenmiştir. 24. Maddenin 2. Fıkra bendindeki Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında, yolcu taşımacılığı faaliyetinde kullanılacak taşıtlarda 26.10.2016 tarihli ve 29869 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Araçların İmal Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik ekinde belirtilen standartlara uygun, iç ve dış kamera ile yedi gün süreli kayıt yapabilen kayıt cihazı bulundurma zorunluluğu 01.01.2024 tarihine kadar ertelenmiştir. (D4 yetki belgesi eski taşıt belgesine kayıtlı araçlar da bu kapsamdadır.)” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL