Kardeş Belediye Protokolü İmzalandı

kesanpostasi
Okuma Sayısı:2114

 

Kırklareli Belediyesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Alsancak Belediyesi arasında ‘’Kardeş Kent Protokolü’’ imzalandı.

Kırklareli Belediye Başkanlığı Makamında gerçekleştirilen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser’in imzaladığı ‘’ Kardeş Kent Protokolü’’ törenine her iki tarafında meclis üyeleri katıldı.

Alsancak Belediyesi’nin talebi ile Ocak Ayı Meclisi’nde görüşülen ve oy birliği ile kabul edilen ‘’Kardeş Belediye’’olma talebi düzenlenen imza töreni ile resmiyete kavuştu.

Gerçekleştirilen imza töreni sonrası bir konuşma yapan Kesimoğlu, Alsancak Belediyesi ile kardeş belediye olmalarından dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.

Kesimoğlu’’ Alsancaklı dostlarımız ‘’Kardeş Belediye’’ olmamız yönünde talep ve isteklerini bize geçtiğimiz aylarda iletmişlerdi.  Bu talep, Ocak ayı meclis toplantımızda değerlendirilerek oy birliği ile meclis üyelerimiz tarafından kabul gördü. Yavru vatan Kıbrıs’ın şirin kasabası Alsancak Belediyesi ile kardeş belediye olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bundan sonra bilgi e fikir alışverişlerinde bulunup, belediyecilik alanında tecrübelerimizi kendilerine aktaracağız’’ dedi.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser’de ‘’Trakya’dan bir belediye ile özellikle Kırklareli Belediyesi ile Kardeş Belediye olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Talebimize olumlu yanıt veren başta Belediye Başkanı Mehmet siyam Kesimoğlu’na, belediye meclis üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra iş birliği için çeşitli etkinliklerde birlikte olmayı diliyoruz’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Baba, oğul rakip oldular

Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesi 13 Kasım stadyumunda hafta […]