TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Güncel Kültür Sanat Manşet Okuma Sayısı: 192

Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği ‘Hüsamettin Bereceli Çok Amaçlı Etkinlik Salonu’ törenle hizmete girdi.

Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği ‘Hüsamettin Bereceli Çok Amaçlı Etkinlik Salonu’ törenle hizmete girdi. Törende konuşan Dernek Başkanı İsmet Esengin salonun açılışı ile birlikte toplantı, eğitim, seminer, panel, kurs ve sergi..

Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği ‘Hüsamettin Bereceli Çok Amaçlı Etkinlik Salonu’ törenle hizmete girdi.

Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği ‘Hüsamettin Bereceli Çok Amaçlı Etkinlik Salonu’ törenle hizmete girdi.

Törende konuşan Dernek Başkanı İsmet Esengin salonun açılışı ile birlikte toplantı, eğitim, seminer, panel, kurs ve sergi gibi birçok etkinliği dernek salonunda gerçekleştireceklerini ve böylelikle Enez’in büyük bir ihtiyacının giderildiğini belirtti. Salonun bir köşesinin ‘Mini Kent Müzesi’ olarak düzenlendiğini belirten Esengin böylelikle Enez’in yakın tarihine ışık tutan kültürel varlıkların korunmasına, kent hafızasının yaşatılmasına ve kent kültürünün oluşturulmasına katkıda bulunacaklarını söyledi.
Etkinlik salonunun açılışını yapan Belediye Başkanı Özkan Günenç salonun Enez’e büyük katkısının olduğunu belirterek Kartopu Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarının Enez’e değer yaratan etkinliklerini desteklemeye devam edeceklerinin altını çizerek emeği geçenlere teşekkür etti.
Etkinlik salonunu gezen Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer, Enez için katkı sağlayan bu çalışmadan sonra emeği geçenleri kutlarken Enez’in kapsamlı bir kent müzesine kavuşması için çalışmaların devam edeceğini belirtti.
Dernek Başkanı Esengin’i telefonla arayan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu işlerinin yoğunluğu nedeniyle açılışa katılamadığını, ancak en kısa zamanda ziyarette bulunacağını belirtip yararlı çalışmalarda bulunan Kartopu Derneğine tebriklerini iletti.
Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği “Hüsamettin Bereceli Çok Amaçlı Etkinlik Salonu” açılışına, ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı ve Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ümit Kurt, Belediye Meclisi Üyeleri, Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı İzzet Savuran, CHP Enez İlçe Başkanı Vedat Avcu, Enez Ziraat Bankası Müdürü Bayram Yeşilduman ve personeli, İlçe Tarım Md. Yasin Samuk ve eşi, PTT Merkez Müdürü Can Özdemir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Eyüp Balyemez, Keşan Eğitim-İş Sendikası Başkanı Erol Yazla ve Eşi, Keşan Enezliler Dernek Başkanı Sercan Meriç ve yönetim kurulu üyeleri Caner Karatepe, Erdem Bircan, İpsala önceki dönem belediye başkanı Mehmet Karagöz, Yazar A. Ersin Şenerler, Ceren Yayıncılık Kurucusu ve Sahibi Şeref Kurtiş, THK Enez Şube Bşk. Celal Karakaş, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Koşan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Doğa-Der Bşk. Ulaş Demiray ve yönetim kurulu üyesi Selma Yılmaz ve eşi Ozan YILMAZ, Mutlu Eller Kadın Kooperatifi Kurucusu Esin Aydın Savaş, Enezspor Kulüp Başkanı Volkan Örs ve yönetim kurulu üyeleri, Keşan CKD Başkanı Nilüfer Erk Oğuz, Enez eski dönem Belediye Başkanı Abdurrahman Altuğ ve eşi, Enez önceki dönem Belediye Başkanı Abdullah Bostabcı’nın eşi Cahide Bostancı, Yenice Köyü Muhtarı İlhami Akgül, Yeni Mahalle Muhtarı Yılmaz KURU, Enez Merkez Camilerini Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Meriç, Gazeteciler Ömer Çakıcı ve Necdet Uybaş katılarak hayırlı olsun dileklerinde bulundular

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL