TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 139.429
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 13.215
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 64
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.106
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 341

KATİL MAVİ BALİNA, SANAL, ÖLÜMCÜL İNTERNET TUZAĞIDIR

  Katil Mavi Balina, gençlerimizin ve çoçuklarımızın hayatına son vermeyi amaçlayan sanal ve intihar amaçlı bir internet tuzağıdır. Sanal ve çok tehlikeli olan Katil Mavi Balina, ağlarına düşürdükleri gençler ve..

KATİL MAVİ  BALİNA, SANAL, ÖLÜMCÜL İNTERNET TUZAĞIDIR

 

Katil Mavi Balina, gençlerimizin ve çoçuklarımızın hayatına son vermeyi amaçlayan sanal ve intihar amaçlı bir internet tuzağıdır.

Sanal ve çok tehlikeli olan Katil Mavi Balina, ağlarına düşürdükleri gençler ve çoçuklardan ilkönce tüm internet erişim bilgilerini isteyip, daha sonra onları sosyal hayat ve toplumdan uzaklaştırıp öldürücü sanal komutlarını dinlemeleri ve uygulamaları için sadece kendi programlarına bağlamaktadırlar.

İntihar amaçlı sanal ölümcül tuzağına düşürdükleri gençlerden ve çoçuklardan ileri aşamalarda kollarını, ayaklarını kesici aletlerle yaralamalarını istemekte, son aşamalarda ise direk intihar etmelerini, hatta yakınlarına bile zarar vermelerini istemektedirler.

Resmi rakamlara göre Türkiyede 150 Kişi, Katil Mavi Balina tuzağından intihar etmiştir. Rusyada internet Katil Mavina Sorumlularından biri hakim karşısına çıktığında, onlar biyolojik bir atıktı gibi kan donduran ifadesiyle insanlığın hayatına kastetmiş hain, alçak, aşağılık kişiliğini ortaya koymuştur.

Bu durum karşısında, Başta Ebeveynler olmak üzere insanlığın kurtuluşunu, çoçuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini düşünen tüm bireyler için Katil Mavi Balinanın zararlarını anlatmak ve toplumu ondan korumak hepimize düşen bir görevdir. Allahın çok farklı özellikte yarattığı her insan, okunması gereken bir Kitaptır. Allahın izniyle, Geleceğimizin Dünyasını şekillendirecek ve bilgi ışıklarıyla aydınlatacak olan çoçuklarımızın ve gençlerimizin çağın teknolojik bilgi ve verilerinden istifade edilerek ahlaklı, terbiyeli, kendini bilen ve kendi öz güvenini kazanmış birey olarak yetişmeleri, bizim en asil görevlerimizden biridir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam, Hadisi Şeriflerinin birinde şöyle buyururlar. Her biriniz çobansınız, güttüğünüzden sorumlusunuz. Devlet Başkanı, halkından sorumludur. Koca, Ailesinden sorumludur. Kadın, kocasının ailesinden sorumludur. Hizmetçi, efendisinin malını korumakla sorumludur.

Her biriniz çıbansınız, sürünüzden sorumlusunuz. Kaynak. Buhari ve Müslim. Kişi, arkadaşının Dinindendir. Her biriniz, kimlerle arkadaşlık ettiğine dikkat etsin. Mevlana Celalettin Rumi Hazretleri, Arkadaşlarınızı iyi seçin Bülbül, Güle devlet ettiği gibi, Karga, çöplüğe götürür. Allah, Kuranda, Tahrim Suresi 6.Ayet Mealinde şöyle buyururlar.

Ey İman edenler. Kendinizi, ve aile dertlerinizi yakıt malzemesi insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyunuz.

Selam ve Dua ile. Her şey, hakkımızda hayırlısı ve en güzeli olsun inşaallah.

 

İLANIN DETAYLARINI GÖRMEK İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL