Siyaset

Kaya, “Neden millete zehir içiriyor sunuz?”

Kaya sordu “Seçim öncesi bal-şerbet vadedip, seçim sonrası neden millete zehir içiriyorsunuz?” HABER MERKEZİ Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Samet Kaya, TÜİK’in resmi verilerine göre; Ağustos ayında enflasyon aylık..

Kaya, “Neden millete zehir içiriyor sunuz?”

Kaya sordu “Seçim öncesi bal-şerbet vadedip, seçim sonrası neden millete zehir içiriyorsunuz?”

HABER MERKEZİ

Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Samet Kaya, TÜİK’in resmi verilerine göre; Ağustos ayında enflasyon aylık bazda yüzde 9,09 artarken, yıllık bazda bu artış yüzde 58,94 olarak gerçekleştiğine vurgu yaptı.

Kaya, AK Parti iktidarının, cumhuriyet’in yeni yüzyılında yeni bir rekora daha imza atmış olduğuna vurgu yaparak ”Cumhuriyet tarihinin en yüksek enflasyon artışlarından biri yaşandı. Ama seçim öncesi ne diyorlardı? ‘Enflasyonun belini kıracağız, enflasyonu tek haneye indireceğiz.’ Peki seçimden sonra ne oldu? Enflasyon milletin belini kırdı ve kırmaya da devam ediyor. Seçimden önce ne diyorlardı? ‘Faizler düşecek. Bu can bu tende olduğu sürece faizler artamaz.’ Fakat seçimden sonra ne oldu? 750 baz puan birden artışla faiz rekoru kırıldı! Seçim öncesi bal-şerbet vadedip, seçim sonrası neden millete zehir içiriyorsunuz? Hangisi gerçek sizsiniz? Seçim öncesi güzel vaatlerde bulunanlar mı, seçim sonrası acı faturayı millete kesenler mi?” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL