Güncel

KEHAYKO’dan çağrı “Minik canları atmayın”

Erdoğan DEMİR- Keşan Hayvanları Koruma Derneği (KEHAYKO)’nden yapılan açıklamada Keşan Mezbahasının ilerisindeki Boztepe Yolu’na bırakılan can dost köpeklere hem dernek olarak hem de Keşan Belediyesi olarak gerekli bakımın yapılmaya çalışıldığı..

KEHAYKO’dan çağrı “Minik canları atmayın”

Erdoğan DEMİR-

Keşan Hayvanları Koruma Derneği (KEHAYKO)’nden yapılan açıklamada Keşan Mezbahasının ilerisindeki Boztepe Yolu’na bırakılan can dost köpeklere hem dernek olarak hem de Keşan Belediyesi olarak gerekli bakımın yapılmaya çalışıldığı ancak o kadar çok bırakılan canlara yeteri kadar ilgi ve alaka gösterilemediği ve atılan canların can verdiği açıklanarak, kış şartlarında bu alana canların bırakılmaması istendi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle;
“Boztepe yoluna ve  mezbaha önüne atılan canlar, köylerden ve  yakın beldelerden getiriliyor. Bu canlar kısırlaştırmak yerine doğurtulup ve erkek olanı alıyorlar. Anneleri yani dişi olanları da buraya bırakıyorlar. Bunu yapanlar insanlar tabi biz bu kişilere insan diyemiyoruz,  çünkü bu insanlık değil. Canlara çektirilen ızdırap, bir çoğu araba altında kalıp can veriyor. Bu canları her gün gidip besleme yapan 3 arkadaşımız var. Aysel hanım, Eylem hanım ve Namık bey dönüşümlü olarak besliyorlar. Keşan Devlet Hastanesi’nden hastanede artan yemeklerle bu canlara yaşam sağlamaya çalışıyoruz. Bazen yemek az çıkıyor ve yetmiyor. Kehayko olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, hasta olanları tedavi ettiriyoruz, kısır olmayanları da belediyemiz kısırlaştırıyor, lütfen doğurtmayın. Çünkü attığınız canların yavruların yaşama şansı çok az. Hele annesiz daha da zor. Bu canları sahiplenmek isteyen oradan alıp sahiplenebilir. Kurtarılan her can insanlık başarısıdır, vicdanı olan insanlarız, lütfen bağınıza, bahçenize alarak bir can da siz kurtarın. Dernek olarak mamaya  ihtiyacımız var kış geliyor aç kalmaları ölüm demektir. Bazen belediyemizde bu canların bakımında yetersiz kalıyor. “

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL