Kendine Bir Sor

Nur KURT
Okuma Sayısı:21

nurun dunyasi

  NURUN DÜNYASI
ndunyasi@kesanpostasi.com

 

 

 

Bir gün daha bitti acısıyla tatlısıyla günahlarıyla sevaplarıyla. Artık kapılara sürgüler çekildi, perdeler kapandı.Işıklar tek tek söndü. Şimdi başını yastığa koyup kendinle hesaplaşma vakti çoktan geldi. Bu gün senin önüne getirilip beğenmediğin yemekleri bir düşün! Bir yerlerde açlıktan ölen insanlar hiç aklına geldi mi? Hani olmaz diyorsun ya işte tamda öyle oldu! Bu gün senin bağırıp çağırdığın itelediğin sevdiklerinin bir gün yanında olamayacakları hiç aklına geldi mi? Yalnızlıktan dört duvara sarılanlar olduğunu hatırla! Hatırla ki sevdiklerin senin yanında değerli olduklarını hissetsin.

Bu gün senin alay ettiğin insanoğluydu unuttun mu? O da bir ananın evladıydı yalnız kimsesiz olmazımı sana cesaret verdi, öylesine esip savurdun sözleri! Sende bir ananın evladıydın unuttun mu? Hani hep sevdiğin istediğin şeyleri yapıp mutlu oluyorsun ya; Peki gücü olmayan birine hiç yardım elini uzattın mı? O mutlu olduğunda onun mutluluğuna ortak oldun mu?

 

Sen hiç para olmadan mutluluğu tattın mı? Bir çocuğun yanına oturup onun hayallerini sordun mu? Ya da en son ne zaman bir çocuğun hayallerine ortak oldun? Yoksa bencillik, hırs çocuk ruhunu damı yok etti. Hani yarına dair hayaller kurmuştun ya yarın olmayacağı hiç aklına geldi mi? Bir volkan gibi kükreyip durduğun hayata şöyle bir bak. Senden üstünleri örnek alma. Senden düşkünleri de hor görme! Hayat sana sunulmuş bir hediyedir. Sende hayata sunulmuş en güzel emanetsin…

 

Bu gün öfkeni at gitsin, sevgini savur rüzgârlara her yer güzelliklerle bezensin. Sevdiklerine güller sunarken dikenleri batırıp kanatma! Hayatın da rastladığın her şey her güzellik sana sunulmuş paha biçilmez bir değerdir… O değerleri görmediğimiz zaman inanın insanlığımızı ve kimliğimizi unutmuşuz demektir. Bu değerlerdir bizi dimdik ayakta tutan, yaşama, hayata dört elle sarılmamıza sebep olan. Aslında her şey olanaklar dâhilindedir. Olanak sağlandığı takdirde zorlukları aşmak çok da zor olmasa gerek.

 

Aslında hayat en zor anlarda bile bizden daha zorda olanları düşünerek şükretmektir… Kısacası hayatta insanca yaşamak en zor zanaatlardan biridir. Fakat bu bir gerçektir ki bir şeyi yaparken iki kere düşünmek gerekir. Kimseyi kırmadan incitmeden en mütevazı haliyle yaşamak değilmidir? Yinede tek dileğimiz temennimiz herkesin sevgi, barış ve hoşgörü içinde bir hayatı olması dileklerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

DOÇEK Ulubey Kanyonlarında Pedal Bastı

  Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) bisikletçileri […]