TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 225.064
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.904
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 62
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.143
Güncel Kültür Sanat Manşet Okuma Sayısı: 251

Kent Müzesi Bilgilendirme Toplantıları 1.tur ziyaretleri tamamlandı

Keşan Kent Müzesi ile ilgili mahalle, belde ve köy muhtarlarını bilgilendirme toplantıları 1. Tur ziyaretleri sona erdi. 1’inci tur ziyaretleri Akçeşme Köyü Muhtarı Ali Nalbantlar, Türkmen Köyü Muhtarı Hakkı Yilber,..

Kent Müzesi Bilgilendirme Toplantıları 1.tur ziyaretleri tamamlandı

Keşan Kent Müzesi ile ilgili mahalle, belde ve köy muhtarlarını bilgilendirme toplantıları 1. Tur ziyaretleri sona erdi.

1’inci tur ziyaretleri Akçeşme Köyü Muhtarı Ali Nalbantlar, Türkmen Köyü Muhtarı Hakkı Yilber, Boztepe Köyü Muhtarı İbrahim Çoban, Gündüzler Köyü Azaları Bekir Pazan ve Mustafa Kedik, Yeniceçiftlik Köyü Muhtarı Erdinç Şeftali, Koruklu Muhtarı Hasan Meydan, Yayla Köyü Muhtarı Emine Arıcan, Şabanmera Köyü Muhtarı Emin Özcan, Çelebi Köyü Muhtarı Ayşe Sever ve Kızkapan Köyü Azası Mücahit Tırnak ve Danişment köyünde yapılan görüşmeler ile tamamlandı.

Bilgilendirme toplantıları kapsamında, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker ve Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek ile 44 köy, 11 merkez, belde mahalle muhtarları ziyaret edildi.

Ziyaretlerde, müzede gönüllü çalışacakların, malzeme bağışında bulunacakların, mahalle sakinlerinden anlatacak hikayesi olanların neler yapması gerektiği hakkında bilgilendirmede bulunarak, muhtarlardan vatandaşlara yardımcı olmaları konusunda destek istendi.

Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı, bilgilendirme toplantılarının ilk turunun tamamlandığını belirterek, “Ziyaretlerimizde gösterilen ilgiden dolayı tüm muhtarlarımıza ve belde belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Yapılacak yeni program doğrultusunda merkez, belde mahalle ve köylerimizde düzenleyeceğimiz, halkımızın da katılacağı daha geniş kapsamlı ve birlikte daha uzun süre geçireceğimiz toplantılar olacak. Bundan sonraki süreçte vatandaşlarımız müzemize teslim etmek istedikleri malzemeleri mahalle muhtarlıkları, belde belediyeleri, belde mahalle muhtarları ve köy muhtarlarımıza ya da doğrudan bizimle iletişime geçerek bize teslim edebilirler. Kent Müzesi Koordinasyon Merkezi’ne 284 714 00 08 ve 0535 589 31 37 numaralı telefonlardan ulaşabilirler.” bilgisini verdi.

Muhtarlar ise Kent Müzesi konusunda kendilerinin ziyaret edilerek görüşlerinin alınmasının önemine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bu konuda başta Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bizler de Kent Müzesi konusunda belediyemize gerekli desteği vermeye hazırız.

MÜZEYE BAĞIŞLAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan vatandaşlardan Keşan Kent Müzesine destek sürüyor.

Şükrüköy ikamet eden Recai Cambaz; dedesinden kalan 100 yıllık ahşap boyunduruğu, Salim Karataş; Şükrüköy Muhtarlığı adına köy düğünlerinde kullanılan bakır kazan ve kapları, yengesi Kaniye Karataş, babası Sabri Karataş adına 100 yıllık yiyecek saklama küplerini, dedesi Ahmet Karataş adına ahşap susam dibeği ve terazisini, İlkay Taş ise dedesi Ahmet Çelik adına yüz yıllık terazi ve 2 adet demir burguyu Keşan Kent Müzesine bağışladı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL