Kent Müzesi’ne bağışlar artarak devam ediyor 

kesanpostasi

Keşan Belediyesi tarafından tarihi hastane binasında çalışmalarına başlanan Kent Müzesi için envanter toplama çalışmaları devam ediyor. Koordinasyon merkezinin faaliyete geçmesiyle birlikte halkın ilgisi de artıyor.

 

Müze Koordinatörü Aslı Avcı, Keşanlı vatandaşların müzeye bağışlamak istedikleri “her şeyi” burada kabul ettiklerini, artan ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta Bilgin Erdem, Erkan Asilkan, Erdal Çeşmeci, Naciye Güzel adlı vatandaşlarımız tarafından çeşitli malzemelerin teslim edildiğini, Erdem’in babası anısına taş havan, Asilkan’ın babası adliye eski başkatibi Hüseyin Asilkan anısına daktilosunu, dedesi marangoz Şaban Bingül anısına terazisini ve 70’li yıllarda kullanılan video oynatıcısını, Çeşmeci’nin Yücel Demirbiçen adına 2 adet fincan zarfını ve Ayhan Bozkurt adına Osmanlı dönemine ait mühürlü hassas teraziyi, Güzel’in Zemzem takımı ve 2 adet bakır tenceresini Kent Müzesi’ne bağışladıklarını söyledi.

Mahalle, Belde Ve Köy Muhtarları da Ziyaret Edilecek

Aslı Avcı, ayrıca çalışmalar çerçevesinde Mahalle, Belde ve Köy Muhtarları’nın da ziyaret edilerek Kent Müzesi çalışmaları konusunda bilgilendirileceğini ve bu konuda destek isteneceğini de vurguladı. “Müzemiz koordinasyon ekibinden Erdoğan Demir, mahalle, belde ve köy muhtarlarımızı ziyaret ederek müzemiz konusunda bilgi verecek, halkımızın müzemize katkı sağlaması için görüşmelerde bulunacak. Bu ziyaretlerimizin ardından mahalle, belde ve köylerimizde yaşayanlarla daha geniş zamanlarda bir araya gelerek, bağışlamak istedikleri malzemeleri kabul edeceğiz. Kent Müzesi için halkımızın katkısı çok önemli, desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

İYİ Parti Keşan İlçe Kongresi 22 Şubat'ta yapılacak

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nın kongresi, 22 Şubat […]