Son Dakika Okuma Sayısı: 2.098

Keşan Akhoca köyünden su şikayet mektubu

Akhoca köyündeki vatandaşlar, yıllardan beridir süregelen susuzluktan yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdi. 2020 yılında hâlâ su sorunu yaşandığına dikkat çeken köylüler, 10 gün de bir kesinti yaşandığını ve bu kesintinin de..

Keşan Akhoca köyünden su şikayet mektubu

Akhoca köyündeki vatandaşlar, yıllardan beridir süregelen susuzluktan yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdi.

2020 yılında hâlâ su sorunu yaşandığına dikkat çeken köylüler, 10 gün de bir kesinti yaşandığını ve bu kesintinin de 5 gün sürdüğünü iddia etti.

 

Ülke olarak pandemi süreciyle birlikte zor günlerden geçtiğimiz şu dönemlerde hijyen ve temizlik konusu hiç şüphesiz ki çok önem arz ediyor.
Fakat su olmadan da hiçbir şey olmuyor.

Bazı köylerimizden de bu kapsamda gelen şikayet mektuplarını sizlerle paylaşıyoruz.

Keşan Akhoca köyünden bizlere ulaşan bir takipçimiz, şikayet mektubunda şu ifadelere yer verdi;
İyi günler, Keşan Akhoca köyünden yazıyorum. Uzun yıllardır bu köyde oturuyorum. Ortalama 7 senedir, 10 gün sular var ise 5 gün yok. İnsanlar bıkmış durumda. İlgilenen yok, muhtar görevlerini yeterince yapmıyor. Yapılması gerekenler yapılmıyor. Böyle bir salgın hastalık varken sular yok. Nasıl insanlardan dezenfekte beklenebilir ? Beş gün susuz kalmak ne demek. Bir hafta gelmediği oluyor. Lütfen bununla ilgili de bir yayın yapar mısınız ? Rica ediyorum. Gerekirse haber yapın. Köyde herkes bundan çok memnun kalır. Çölde yaşamıyoruz. Biz 2020 yılındayız. İnsanların hali berbat. Susuz yaşıyoruz. Su kıtlığı varmış gibi hayat sürüyoruz. İnsanlar hayvanlarına bakıyorlar. Ellerini yıkamak için su taşıyor. Tarlada çalışıyor. Banyo yapmak için su kaynatıyor. Böyle bir yaşam mı olur ? Hangi çağdayız ? Köyümüzün mutlaka güzel yanları da var ama bu yıllardır uğraştığımız bir sorun. İnsanların uğraştığı yetkililerin çözüm getirmediği, muhtarın ilgilenmediği bir durum. Sesimi her yerden duyurmak istiyorum ben. Cahil bir insan değilim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL