Güncel Manşet

Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Özcan’a ziyaret

Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Özcan’a ziyaret

 

 

 2012/2013 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde yaşanan servis sıkıntıları devam ederken Okul Aile Birliği, öğrenci velileri, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu ve Okul Müdürü Osman Başak 19 Eylül 2012 Çarşamba günü Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı ziyaret ettiler.

                          Saat 16.45 sıralarında Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda başlayan toplantıya Özcan’ın yanı sıra CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu,  CHP Keşan İlçe Başkanı Ufuk Kanışkan, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Nusret Uybaş,  İl Genel Meclis Üyesi Sebahattin Karaman, Belediye Encümen Üyeleri  Zeynep Gürel, Alemdar Özbay ve Keşan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hasan Bayram’da hazır bulundular.

                          Okul Aile Birliği ve veliler 3 yıldan bu yana okullarında servis sorununun devam ettiğini ve çözülemediğini belirterek, “Bu konuda yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte 17 Eylül’de Beyendik Belediye Başkanı Nuran Usu’yu,  18 Eylül’de sayın kaymakamımız Bekir Dınkırcı’yı ve aynı gün İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Feryaz Yüksel’i ziyaret ederek sorunlarımızı kendilerine aktardık. Bugün de sayın başkanımızı ziyaret ediyoruz. Bu sorunun çözümü konusunda Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’dan destek bekliyoruz.Çocuklarımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Keşan Belediyesi’nin mücavir alan sınırı Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi’ni 200 metre gerisinde bitiyor.Gerekirse belediyemiz buraya bir durak koyarsa servis araçlarımız çocuklarımızı buraya bırakır. Ancak olumsuz hava şartlarında çocuklarımızın 200 metre yürümesi gerekecek. Bu nedenle biz servisle çocuklarımızın okula kadar gelmesini istiyoruz.Geçtiğimiz yıl iki kooperatif ile anlştık ve karşılıklı protokol imzaladık. Bu protokola Beyendik Belediye Başkanımız Nuran Uslu’da imza attı. Bu protokol çerçevesinde bizim anlaştığımız servisler çocuklarımızı Beyendik’e taşımaya başladı. Ancak bir süre sonra Beyendik Kooperatifi’ndki arkadaşlarımız bu araçları şikayet ettiler ve bu araçlara Beyendik Belediyesi tarafından para cezası kesilmeye başlandı ve arkadaşlarımız adeta bu işi yapmamaları konusunda yıldırıldılar.” şeklinde konuştular.

                          Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’da, öğrencilerin yaşadığı bu sorunları çözümü konusunda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirterek “Çocuklarımız bizim çocuklarımız onların zor şartlar altında olmalarını istemeyiz. Bu konuda yasal çerçeveler içersinde ne yapılabilecekse bunu yapmalıyız. Ben de köyde yetişen ve Keşan’a köyümden gidip gelen bir öğrenciydim. Beyendik’ten Keşan’a taşıma yapan minibüsler S Plaka değil D Taşıma Belgesi ile iş yapıyorlar. Okul servis taşıtı sadece S Plakalı araçlarla yapılabilir. Bunlarında kriterleri var. Beyendik Belediye Başkanımız Belediye Meclisi’nde bu araçlara S Plakası çıkartsa sorun ortadan kalkacak. Sayın başkanım lütfen sizi de anlıyorum. Siz de kendi esnafınızı tabi ki düşüneceksiniz ama bunlara S Plaka çıkartın ki yasal olarak bu işler yoluna girsin “dedi.

                          Uslu’da, beldesindeki kooperatifin taşıma işine talip olduğunu  belirterek “ Nasıl ki sayın Özcan kendi ilçesindeki minibüsçüleri düşünüyorsa ben de kendi beldemdeki minibüsçüleri düşünmek zorundayım” dedi.

                          Daha sonra bilgi veren Keşan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hasan Bayram’da, Keşan’da 40 adet S Plaka Minibüs bulunduğunu bunlardan, 7 adedinin valilikçe Okul Öğrenci Servisi için yasal izni bulunduğunu belirtti.

                          Bayram’ın bu açıklamasının ardından yeniden söz alan Özcan, “O zaman yasal izni bulunan bu 7 arkadaşımızın Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi’ne taşıma yapmasında herhangi bir sıkıntı yoksa, bu arkadaşlarımızı çağıralım ve kaç minibüs gerekliyse bunlarla anlaşma yapalım ve imzalanan bu protokolu da Kaymakamlık  makamına gönderelim. Böylece bu sorunu da çözmüş olalım. Öğrencilerimizin 3 yıldan bu yana yaşadığı bu sorunu böylece kökünden çözelim. Beyendik’teki arkadaşlar buna itiraz bile etseler mahkeme sonuçlanana kadar  öğrencilerimizn bu sıkıntısını gidermiş oluruz” dedi.

                          Toplantı sonunda 20 Eylül Perşembe günü saat 13.00’te bu izni bulunan 7 minibüsçü ile Keşan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve okul aile birliğinin bir araya gelerek pazarlık yapması ve anlaşma sağlamasına karar verildi.

 

 

Anadolu ile edemir22

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL