Güncel Manşet

Keşan Anadolu Öğretmen Lisesine Bakan Müezzinoğlu’ndan ödül…

Keşan Anadolu Öğretmen Lisesine Bakan Müezzinoğlu’ndan ödül…

KEŞAN ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ TÜBİTAK’TA BÖLGE BİRİNCİSİ OLARAK TÜRKİYE FİNALİNDE

SAĞLIK BAKANI PROF.DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU TÜBİTAKTA FİNALE KALAN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ.

30 Mart 2013 Cumartesi günü Edirne Ticaret Sanayi Odası Konferans Salonunda yapılan iş adamları vergi ödül töreninde TÜBİTAK yarışmasında Türkiye finaline kalan Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi ile Edirne Fen Lisesi öğrencilerine Sağlık Bakanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından öğretmen ve öğrencileri altınla ödüllendirildi.

OSMAN BAŞAK:’’AÇILMIŞ YELKENİNİZ YOKSA OKYANUSTAN ESEN RÜZGÂRLAR GELİP GEÇERLER. HEDEF BELİRLEMEK YELKEN AÇMAK GİBİDİR.

TÜBİTAK tarafından hazırlanan Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi hazırladığı ’Geçmişten Geleceğe Kültürel Bir Rota : ViaEgnetia ve Keşan’adlı projeyle Tarih Dalında bölge birincisi olarak büyük bir başarı elde etti.Böylece Ankara’da düzenlenecek olan final yarışmasına katılmayı da hak etti.

CIMG7776 - Kopya CIMG7770 - Kopya

Okul Müdürü Osman BAŞAK:’’Açılmış yelkeniniz yoksa okyanustan esen rüzgârlar gelip geçerler. Hedef belirlemek yelken açmak gibidir.

Biz Keşan AnadoluÖğretmen Lisesi ailesi olarak, Okulumuz üç yıl önce Keşan eğitim camiasında yerini aldığında hedeflerimizi belirledik ve okyanustan esen rüzgârları arkamıza aldık.Öncelikli hedefimiz,eğitimindinamik yüzü olan proje ve yarışmalarla adımızı duyurarakyeteneklerimizi ortaya koymaktı. Hedefimize ulaşmada başarılı olmak için amacımızı belirledik ve o amaca ulaşmak için bütün yeteneklerimizi kullanarak çalıştık.Güzergahında çukuru, daği, vadisi, denizi olmayan bir yolculuk yoktur.Yolculuğumuz esnasında yorulduk,tıkandık,uykusuz kaldık ama asla umutsuzluğa kapılmadık.Çalıştık,çalıştık,çalıştık..Biliyorduk kibir eser ortaya koymak, bir işi başarmak, bir işe yaramak yüzümüzü güldürecekti. Hiçbir işe yaramamak ise varlığını ispatlayamamak demekti. Biz bu projeyle varlığımızı ispat ettik.Ayrıca Projemizin yurtdışıyla bağlantısının olması projemizin ufkunu açmıştır.

CIMG7720 - Kopya

Bu büyük başarının elde edilmesinde bizden desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Hasan DURUER’e,İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’a Kaymakamımız Sayın Bekir DINKIRCI’ya,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Feryaz YÜKSEL’e projeye danışmanlık yapan Tarih öğretmenimiz Melda ERNEZ’e, Projeye gönül ve emek veren öğrencilerimiz Hazal DİZDAROĞLU ve Gizem ÖZKAN’a, okul-aile birliği üyelerimize,öğretmenlerimize ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum’dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL