Güncel Manşet Okuma Sayısı: 22

Keşan AÖL Yılsonu Gecesi yapıldı…

Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi Yılsonu Gecesi Ahmet Yenice İlköğretim Okulu Sevim Yenice Salonu’nda yapıldı.   4 Haziran 2013 Salı günü yapılan gecede Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Eylem TURGUT ŞAHİN..

Keşan AÖL Yılsonu Gecesi yapıldı…

Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi Yılsonu Gecesi Ahmet Yenice İlköğretim Okulu Sevim Yenice Salonu’nda yapıldı.

DSCF1414 DSCF1423

4 Haziran 2013 Salı günü yapılan gecede Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Eylem TURGUT ŞAHİN ve öğrencileri geceye damgasını vurdu.

DSCF1469

İzleyenleri adeta mest eden ekip usta oyunculara taş çıkarttı. Şiir dinletisi ile başlayan gece halk oyunları gösterisi ile devam etti. Ardından sahnelenen “Pinti Hamit” adlı oyunla seyircilerin gönlünde taht kuran öğrenciler herkese kahkaha ve keyif dolu bir gece armağan etti.

DSCF1499 DSCF1501

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ARAS´ın da katıldığı gecede Sevim Yenice Kültür Salonu hıncahınç doldu, taştı. Okul Müdürü Osman BAŞAK tüm öğrencilere ve Öğretmenimiz Eylem TURGUT ŞAHİN´e böylesine muhteşem bir geceyi izleyenlere armağan ettikleri için teşekkürlerini sundu.

Gece başlamadan önce konuşan Başak şunları söyledi;

“2012-2013 öğretim yılının sonuna yaklaşmış bulunduğumuz şu günlerde sizlerle beraber olmaktan sonsuz mutluluk ve haz duyduğumuz yıl sonu gecemize hoş geldiniz

Amacımız öğrencilerimizin sosyal ve kültürel aktivitelerine imkan sağlamak yeteneklerini sergilemektir. Bir milletin kültür seviyesi o milletin insanlarının boş zamanlarında ne yaptıkları ile ölçülür. Hepinizin bildiği gibi; Geleceğimizin teminatı ve güvencesi olan sevgili öğrencilerimiz yıl içerisinde bilgi, kültür ve sportif faaliyetlerde büyük başarılara ulaşmış okulumuzu, güzide ilçemizi en iyi, en güzel şekilde temsil ederek bizleri her zaman mutlu etmişlerdir. Bu çabalardan arta kalan boş zamanlarında da öğretici eğitici eğlendirici duygu ve erdem bu güzel geceyi sizlere sunmanın çabasını göstermişlerdir.

Büyük başarılar her zaman müşterek çabaların ortaya koyduğu güzel meyvelerdir. Bu ülkenin en önemli hazinesi gençleridir. Genç demek yarın demektir. Gençlere geleceğim gözüyle bakmalı ve öyle davranılmalıdır.Okulumuzun bu başarıları da sevgili öğrencilerimizin olduğu kadar değerli öğretmenlerimizin, okul aile birliğimiz, kıymetli velilerimiz ve kadirşinas Keşan halkımızın maddi ve manevi yönden göstermiş olduğu fedakarlığın, uyumlu çalışmalarının sonucudur. Huzurlarınızda her birine şükran duygularımı sunuyorum. Başarı grafiğimizin daha yükseklere çıkarabilmek için kendilerinden desteklerinin artarak devamını diliyorum. Okulumuzu kaliteli eğitim-öğretimin yapıldığı bir kültür merkezi haline getirmek istiyoruz.

Kıymetli konuklarımız, öğrencilerimizin geleceğe hazırlanması, çağdaş bilgilerle donatılması ve Atatürkçü düşüncenin ışığıyla aydınlanması, 21. yüzyılda ülkemizi yönetebilmeleri için her türlü olanağı sunmayı ve hizmeti vermeyi kendimize amaç edindik. Bu yolda çaba sarfedenler sonsuza kadar unutulmayacaklardır. Bir ünlü bilginin dediği gibi “Arkada bıraktıklarımızın kalbinde yaşamak, ölmemektir”

Gecede emeği geçen yetenekli öğrencilerimi, öğretmenlerimi gönülden kutluyorum. Hepinize neşe içerisinde, iyi eğlenceler diliyorum. Gecemizin renkli ve keyifli geçmesini temenni ediyorum. Saygılarımla…..”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL