HESABIM
Üye Ol

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin Empati Parkuru’nda İdi…

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin Empati Parkuru’nda İdi…

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Keşan’da da faaliyet gösteren MYMED Firması 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü Atatürk Parkı’nda Empati Parkuru oluşturarak vatandaşların engellilerin yaşadığı ortamı görmelerini amaçladı. Konuyla ilgili bilgi veren Firma Temsilcisi Atacan Helvacıoğlu, “Halkımızın engellilerin yaşadığı durumu anlayabilmeleri amacıyla ilk kez böyle bir parkur açarak halkımızın katılımını sağlamaya çalıştık. Vatandaşlarımız parkura pek ilgi...

Haberin Tarihi: 12 Mayıs 2019 - Okunma Sayısı:1003 defa okundu.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Keşan’da da faaliyet gösteren MYMED Firması 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü Atatürk Parkı’nda Empati Parkuru oluşturarak vatandaşların engellilerin yaşadığı ortamı görmelerini amaçladı.

Konuyla ilgili bilgi veren Firma Temsilcisi Atacan Helvacıoğlu, “Halkımızın engellilerin yaşadığı durumu anlayabilmeleri amacıyla ilk kez böyle bir parkur açarak halkımızın katılımını sağlamaya çalıştık. Vatandaşlarımız parkura pek ilgi göstermedi. Engelli olmayan vatandaşların en azından 1.5 dakikalık bir parkurda engelli vatandaşları daha iyi anlaması bakımından böyle bir parkur oluşturduk. Keşan’da yaşayan 60 bin nüfusun % 5’i yani 3 bin engelli vatandaşımız var. Hem onların sosyal alanda daha fazla yer alması hem de şehrimizin engelliler için daha elverişli olmasını sağlamak adına bu farkındalık çalışmasını gerçekleştirdik. Umarım istediğimiz amaca istediğimiz sonuca ulaşabiliriz ” dedi.

Empati Parkuru’na gelen Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin ve Keşan Belediye Meclis Üyesi Müslim Çekiç de parkura geldi.

Gergin parkuru da  kullandı.

Gergin, 1.5 dakikalık parkurda engellilerin yaşadıklarını çok iyi anlayabildiğini belirterek “Engelli vatandaşlarımız ömürleri boyunca bizim 1.5 dakikalık parkurda yaşadıklarımızı yaşıyorlar. Onları daha iyi şartlara kavuşturabilmek için Keşan Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız, yapmalıyız” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı