Güncel Okuma Sayısı: 33

KEŞAN BELEDİYE İTFAİYESİ OKULLARDA SİVİL SAVUNMA HAFTASI NEDENİYLE TATBİKATLAR GERÇEKLEŞTİRDİ

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri; Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında; Ahmet Yenice Ortaokulu, Paşayiğit Ortaokulu ve Hersekzade Ahmet Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, öğrencilerin yangın ve afet anında yapılması gerekenler..

KEŞAN BELEDİYE İTFAİYESİ OKULLARDA SİVİL SAVUNMA  HAFTASI NEDENİYLE TATBİKATLAR GERÇEKLEŞTİRDİ

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri; Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında; Ahmet Yenice Ortaokulu, Paşayiğit Ortaokulu ve Hersekzade Ahmet Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, öğrencilerin yangın ve afet anında yapılması gerekenler hakkında bilinç sahibi olması amacıyla uygulamalı tatbikat gerçekleştirdi.

Öğrenciler derste iken siren sesinin çalmasıyla tatbikatlar başlatıldı. Öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde acil durumlarda yapılması gerekenleri uygulayarak acil çıkış için harekete geçerek okul bahçelerinde güvenli alanda toplandı. Okul bahçelerine toplanan öğrenciler yangın söndürme çalışmalarını merakla izledi. Ayrıca öğrencilere yangın söndürme tüpünün ne kadar önemli olduğu  ve kullanma talimatları anlatıldı.

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürü Göksel Başaran, “Sivil Savunma Haftası dolayısıyla yapmış olduğumuz eğitim ve tatbikatlar sayesinde, öğrencilerimize deprem ve yangın ile diğer afet durumlarında nelerin yapılmasının gerekliği konusunda uygulamalı olarak eğitimler veriyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL