Güncel Manşet

Keşan Belediye Meclisi 2013’ün son toplantısını yaptı

Keşan Belediye Meclisi 2013’ün son toplantısını yaptı

 

Keşan Belediye Meclisi’nin Aralık Ayı olağan toplantısı 5 Aralık 2013 Perşembe günü gerçekleştirildi.

DSC_0864 DSC_0858

Saat 16.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda;  CHP’li üyeler; Sabri Küçükkarakaş, Zeynep Gürel, AKP’li üyeler; Necati Görür ve Ercan Dağlı, MHP’li üyeler; Aydın İstek, Erkan Gege, Cem Taşkın ve Bağımsız Üye Orhan Süzen mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.

Özcan, 2013 yılının son Meclis toplantısının gerçekleştirildiğine vurgu yaptı ve Meclis üyelerine verdikleri katkılar nedeniyle teşekkür etti.

DSC_0862

Daha sonra gündeme Anafartalarspor Kulübü’ne Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde tahsis yapılması, İspat Cami Mahallesi’nde bir şahsa ait plan tadilatı isteği ve S.S. 25 No’lu Şehiriçi Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ücret tarifesinin yenilenmesine ilişkin istekleri oy birliği ile ilave edildi.

Meclis ilk olarak Keşan Belediyesi’nin 2013 yılı bütçesinin harcama kalemlerince kullanılmayan ödeneğin münakale yapılması hususunu ele aldı.

Mali Hizmetler Müdürü Levent Keçimen’in konu hakkında Meclis’e bilgi sunması ve yapılan işlemin muhasebe tekniği açısından gerekli olduğunu anlatmasından sonra bu madde oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı, Kadastro Müdürlüğü’nce Büyük Cami Mahallesi’nde 22-a uygulaması işlemleri esnasında mahalle halkından bilirkişi olarak altı adet üye seçilmesi hususunun görüşülmesi ile sürdü.

Konu hakkında Keşan Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’ndan istenen şartları taşıyan kişileri belirten liste görüşüldü. Hasan Nalbantoğlu, Halil Kurt, Ali Atıcı, Hüseyin İnce, Sezai Konukçu ve Tunay Adanır’ın yer aldığı listeyi Meclis de oy birliği ile onayladı ve madde oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra gündeme ilave edilen Anafartalarspor’un Aşağı Zaferiye Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 3.680 m2’lik arsanın sportif faaliyetlerde kullanılmak üzere isteğini içeren madde görüşüldü.

Söz konusu yer oy birliği ile 10 yıllığına yıllık 100 TL’lik bedelle sportif faaliyetlerde kullanılmak amacıyla Keşan Anafartalarspor Kulübü’ne tahsis edildi.

Meclis, daha sonra İspat Cami Mahallesi’nde bir şahsa ait plan tadilatı isteğini görüştü. Bu madde hakkında İmar  İşleri Müdürü Sebahattin Eren’in bilgi vermesinden sonra bu madde İmar Komisyonu’na havale edildi.

Meclis son olarak ve S.S. 25 No’lu Şehiriçi Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ücret tarifesinin yenilenmesine ilişkin isteğini görüştü.

Buna göre yeni ücret tarifesi bindi-indi 1.60 TL, terminal 2 TL ve öğrenci 1 TL olarak oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıyı kapatan, verdikleri katkılar nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür eden ve alınan kararların Keşan’a hayırlı olmasını dileyen Özcan 2014 yılının ilk Meclis toplantısının 9 Ocak 2014 Perşembe günü saat 16.00’da toplanacağını duyurdu.

Özcan, Mart ayında yapılması planlanan seçimler öncesi mevcut meclis üyeleriyle son kez geleneksel hale getirdikleri yemek organizasyonunu bu yıl da yapacaklarını aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL