Keşan Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi.

kesanpostasi

Keşan Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı 10 Temmuz 2014 Perşembe günü gerçekleştirildi.

IMG_6994 IMG_6998

Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda saat 16.00’da Keşan Belediye Meclis 1.Başkan Vekili ve Belediye Başkan Vekili Ercan Ersoylu başkanlığında gerçekleştirilen  toplantıda şu kararlar alındı.

IMG_6989

  1. Maddede Fen İşleri Müdürlüğü’ne 2 kamyon ve 1 kepçe alınması hususu AKP’li

Üyelerin red oyuna  karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

2.madde de İlçemizde uygulanacak kanalizasyon olan ve 2464 Sayılı Belediye Geliri

Kanununun harcamalara katılım payları ve ilgili hükümlerin uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 5. Göre hesaplanan 9.471.678.33 TL’nin 1/3’ü olan 3.157.226.11 TL katılım paylarının taksit

tarihlerinin belirlenmesi görüşülerek bu taksitlerin 2015 yılı Mayıs ayı emlak vergileri ile olmak üzere 4 yılda ödenmesine ve bu bedellerin de Emlak Servisi’nde belirlki olan kayıtlara ve hesaplama sistemine göre tahsil edilmesi  oybirliği ile kabul edildi.

3.Madde de Otopark giriş-çıkış ve işgaliye bedeli ile şehir içi ulaşımında çalışan araçlardan alınacak ücret tarifelerinin güncellendi ve bu bedeller belirlendi.

4.Madde de S.S. 25 No’lu Şehir İçi Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, S.S. 99 No’lu İzzetiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile 129 No’lu Paşayiğit Motorlu Taşıyıcılar kooperatiflerine ait ücret tarifelerine zam talebi görüşülerek bu konuda talep rededildi.

Buna göre şehir içi için tarife 1.60 öğrenci için 1 TL,  İzzetiye Mahallesi’ne 2 TL ve Paşayiğit Mahallesi’ne  3 TL olarak uygulanmaya devam edilecek.

5.madede de yer alan  ve 4  Mart 2014 tarihinde yayınlanan 289312 sayılı Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği’nde yer alan ve bu yönetmelikte yer alan ücretsiz taşınması gereken kişilerin ücretsiz taşınması ve araçların bu kapsamda  65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz taşınması için araçların mevzuatına göre ayakta yolcu taşınması için uygun hale getirilmeleri de oybirliği ile kabul edildi.

6.Madde de M Plaka Yönetmeliği’nde değişiklik yapılması hususu da meclisçe oy birliği ile kabul edildi.

IMG_6997 IMG_6990

Keşan Belediye Meclisi’nde Ulaşım Hizmetleri ile ilgili olarak oluşturulan Komisyon Raporları hakkında Komisyon Üyesi Ender Mağden meclise bilgi verdi.

IMG_6985

Keşan Belediye Meclisi Ağustos ayını tatil olarak geçirecek ve bundan sonraki toplantısını 4 Eylül 2014 Perşembe günü saat 16.00’da gerçekleştirecek.

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Yunan gümrüğündeki grev geçişleri durdurdu

Gelen geri döndü. Yunanistan’da gümrük görevlilerin grevi nedeniyle […]