Güncel Manşet

Keşan Belediye Meclisi Toplandı.

Keşan Belediye Meclisi Toplandı.

 

       (Videolu Haber)

Keşan Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 8 Kasım 2012 Perşembe günü gerçekleştirildi.

 

Saat 16.00’da Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilk olarak gündem dışı görüşülmesi istenen 4 maddenin gündeme alınması oybirliğiyle kabul edildi.

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

İlk olarak Belediyenin 2013 yılı Performans Programı’nın meclisçe ele alınması konusu görüşüldü.Meclis bu raporların meclis üyelerine dağıtılarak Kasım ayı ikinci toplantısında görüşülmesini oybirliğiyle kabul etti.

2. maddede görüşülmesi gereken Belediyenin 2013 Mali Yılı Bütçesi’nin de Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilmesi ve 2013 Yılı mali Yılı Bütçesi’nin Kasım ayı 2.toplantısında görüşülmesi de oybirliği ile kabul edildi.

3.madde de Belediyemiz elinde halen boş bulunan bazı memur norm kadrolarının

derecelerinin düşük olması nedeniyle personel alımı yapılamadığından, belirtilen kadroların iptal edilerek bir alt dereceden kadro ihdas edilmesinin meclisçe ele alınarak oybirliği ile kabul edildi.

4.madde de Belediyemiz ile Tüm Bel-Sen Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi sona ereceğinden, yeniden sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesinin meclisçe ele alınması görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi.

Daha sonra İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen ve gündeme alınması istenen 4 madedenin görüşülmesine geçildi.

Erikli Sahili 1137-1138-1139-1144-1145-2506-2443 parsellerin bulunduğu adada kitle etüdü yapılması mecliste oybirliği ile kabul edildi.

Pazaryeri Projesi için tapu malikleri ile kat karşılığı ve anahtar teslimi olarak sözleşme yapılması hususunda Belediye Encümenine ve Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a yetki verilmesi oybirliği kabul edildi.

Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce yeni hizmet binası yapılması amacıyla Yukarı Zaferiye

Mahallesi, 550 ada, 296,96 m²lik 9 parselin bedeli mukabilinde parselin Müdürlüklerine tahsis edilmesi de meclisçe oybirliği ile kabul edildi.

Meclis ayrıca Çöp Kamyonlarının alınması için kullanılan 2 milyon krediden arta kalan para ile 3 adet vakumlu hortumlu çöp süpürge makinası ve sahişllerde kullanılmak üzere 1 adet sahil temizleme makinası alınması da oybirliğiyle kabul edildi.

Mecliste ayrıca 50 memur başına 1 engelli çalıştırılması gereken kanun nedeniyle 3 adet engelli çalıştırılması konusunda talepte bulunulmasını ve son olarak halen belediyede mevcut olan 2 sözleşmeli personelin tam sözleşmeli olarak çalıştırılmasını da oybirliği ile kabul etti.

Keşan Belediye Meclisi kasım ayı 2.Olağan Toplantısını 27 Kasım 2012 Perşembe günü saat 16.00’da gerçekleştirecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL