Siyaset Okuma Sayısı: 22

Keşan Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısını tamamladı.

Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının 2. oturumu 14 Ekim 2014 Salı günü gerçekleştirildi. Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen, saat 16.00’da başlayan toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın mazereti..

Keşan Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısını tamamladı.

Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının 2. oturumu 14 Ekim 2014 Salı günü gerçekleştirildi.

DSC_0017

Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen, saat 16.00’da başlayan toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın mazereti nedeniyle Meclis 1. Başkan Vekili Ercan Ersoylu başkanlığında toplandı.

DSC_0024

Meclis, ilk olarak oturumdan kalan “Belediyemizin 2015 yılı ücret tarifesinin Belediye Gelirleri Kanunu Tebliği’ne (Seri No:45) göre düzenlenmesi hususunun Meclisçe ele alınması.” maddesini görüştü.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen madde hakkında konuşan Ersoylu, Keşan’ı merkeziyet konumuna göre 3’e ayırdıklarını ve buna göre ücret tarifesi belirlediklerini, belirlenen meblağların bakanlık onayına gönderileceğini dile getirdi.

Oylamaya sunulan madde oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra ilk oturumda Meclis üyelerine kitapçığı da dağıtılan “Belediyemizin 2015-2019 yılları Stratejik Planı’nın Meclis’çe ele alınması” maddesine görüşüldü.

Bu madde de oy birliği ile kabul gördü.

Meclis son olarak ilk oturumda yine Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen “18.03.2004 tarih ve 25406 Sayılı Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliğinin 8/d Maddesi’nce hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atıklarının toplanması, taşınması ve bertaraf bedelinin belirlenmesi hususunun Meclisçe ele alınması.” konusunu görüştü.

Madde hakkında söz alan ve bu bedelin ilk defa Keşan Belediyesi’nce toplanan bir bedel olduğunun altını çizen Ersoylu, hazırlanan raporu okudu ve oylamaya sundu.

Maddenin oy birliği kabulünden sonra toplantıyı kapatan Ersoylu, Kasım Ayı Meclis toplantısının 6 Kasım 2014 Perşembe günü saat 16.00’da toplanacağını duyurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL