Belediyeler Kültür Sanat

Keşan Belediyesi İleri Dönüşüm Atölyesi’nde atık malzemeler hayat buluyor…       

Arzu DAĞ- Salı Pazarı’nda bulunan Keşan Belediyesi İleri Dönüşüm Atölyesi’nde 12 Ocak 2022 Çarşamba günü düzenlenen kahvaltı ile hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı hem de atölyede atölyede gerçekleştirilen..

Arzu DAĞ-

Salı Pazarı’nda bulunan Keşan Belediyesi İleri Dönüşüm Atölyesi’nde 12 Ocak 2022 Çarşamba günü düzenlenen kahvaltı ile hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı hem de atölyede atölyede gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

Saat 09.10 sıralarında başlayan kahvaltıya Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik ile Keşanlı basın mensupları katıldı.

Gedik burada yaptığı konulmada öncelikle gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, “İleri Dönüşüm Atölyemizin amacı atık malzemelerin şeklinde dönüşüm yaparak bunların katma değere dönüşmesini sağlamak, aynı zamanda oluşturulacak 2 parkta kullanılacak temaları da atölyemizde hazırlayacağız. Ayrıca oluşturacağımız el sanatları eğitim atölyesinde kursiyerlere eğitim verilecek ve kursiyerlerimiz de burada ürünlerini ortaya koyacaklar. Kahvaltının amacı da hem ileri dönüşüm atölyemiz hakkında basınımıza bilgi vermek hem de basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak bir farkındalık yaratmaktı. Burada tüm vatandaşlarımıza da basınımız aracılığı ile bir çağrıda bulunarak evlerinizde ve çevrenizdeki atık malzemeleri Salı pazarındaki İleri Dönüşüm Atölyemize teslim etmelerini istiyoruz. Evinizdeki atıkları temalı parklarımızda bir tema olarak karşınızda bulabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Gedik’ten sonra İleri Dönüşüm Atölyesi Sorumlusu Üzeyir Şen’de çalışmalar ile ilgili basına bilgi verdi.

Kahvaltının ardından atölyede atıklardan yapılan fotoğraf makinası hediyeleri basına hediye edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL