Güncel Manşet

Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor

Keşan  Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor

 

 Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü şehir içersindeki çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce çalışmalarla  ilgili olarak yapılan yazılı açıklama şöyle;

Karaağaç Parkı : İspat Cami Mahallesinde bulunan Karaağaç Parkında çevre düzenleme çalışmalarına başlandı. Eski olan çocuk oyun grubu sökülüp yerine yenisi monte edilecek ve park içerisindeki 17 x 6 metrelik alana önce beton döküldü daha sonra bu alan suni çim halı ile kaplanıp futbol ve basketbol oynanabilmesi için etrafı 4 metre yüksekliğinde tel örgü ile çevrili içerisinde kale ve pota olan mini spor sahası oluşturulacaktır. Bunun için çalışmalara devam edilmektedir.

 

Kent Ormanı Çevre Düzenleme Çalışmaları : Kent ormanı çevre düzenleme çalışmalarında ihale ile yapılan kafeterya, wc ve büfelerin yapımı, çatılı piknik masaları, ahşap oturma bankları alımları tamamlandı ve montajları bitti. Şimdiki aşamada ise orman içerisindeki yolların kayrak taşı ile kaplanmasına başlandı ve daha önce belirlenmiş olan yerlere 1 adet ahşap çocuk oyun grubu, ahşap fitness aletleri konulacaktır.

     

 Uğur Mumcu Parkı – Barış Parkı – Semt Sahası : Bu parkların ve daha önceden Cumhuriyet Mahallesi 19 Kasım Caddesinde yapımı tamamlanan Semt Sahasının, Belediye Meclis kararıyla belirlenen ve adı Can ÇETİNKAYA – Güner YILDIZ semt sahası olarak belirlenmiş olan sahanın tabelasının montajı yapılmıştır.

 

Kerami Mercan Parkı : Aşağı Zaferiye Mahallesinde bulunan Kerami Mercan parkında 1 adet suni çim halı zeminli açık hava mini futbol sahası, 1 adet mini basketbol sahası yapılmış, parkın duvarları ile birlikte park içerisinde yolların yenilenmesi ve bitkilendirme çalışmalarıyla çevre düzenlemesi yapılmıştır

YORUMLAR (1)

  1. Uğur MUTLUTÜRK diyorki:

    Slm sizden bir ricam olcsk cennet bahcesine street workout calışma malzemelerini insaa edebilirmisiniz bize göre çalışma alanı yok ne bir barfiks ne bir tarzan merdiveni sizden tek ricam cennet bahçesinde bunlarıda görmek isterim.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL