Güncel Manşet

Keşan Belediyesi Pazar Yeri Projesi’nin yer teslimi Yapıldı

Keşan Belediyesi Pazar Yeri Projesi’nin yer teslimi Yapıldı

 

 

Keşan Belediyesi  Pazar Yeri Projesi’nin yer tesliminin, 11 Ocak 2013 Cuma günü  taraflar arasında imzası atıldı.

Saat 14.50 sıralarındaki teslimde; Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, , Maktaş Makine ve Elektrik Ticaret Limited Şirketi adına Abdurrahman Gündüz, Alkan İnşaat adına Orhan Alkan, İller Bankası İstanbul Bölge Müdürü Mimar Mehmet Emin Küçükgöncü Teslimat sözleşmesini imzaladılar. Ayrıca teslimatta CHP İlçe Başkanı Ufuk Kanışkan, Keşan Belediyesi Meclis Üyesi Yılmaz Karataşoğlu ile Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cem Bozkurt da yer aldı.

 

30 Ekim 2012 tarihinde sonuçlanan ve 27 Aralık 2012 Perşembe günü basına ve halka açık bir şekilde imzaların atıldığı proje için Özcan, şu an itibarıyla yer tesliminin yapılmış olduğunu belirterek, ‘’ Maktaş Aş. ve Alkan İnşaat ortaklığının Pazartesi’nden itibaren İnşaat alanının dörtte birine gidip yerleşecekler. Şuandan itibaren inşaat süremiz başlamıştır. Öncelikle bu projede emeği geçen belediye personelime, teknik heyetime, İller Bankası Bölge Müdürlüğüne, emeği geçen herkese Keşan adına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Tertemiz bir ihale sonucu cazip fiyat veren ve bu işi alan firmamızı da çok tebrik ediyorum. Mart başı itibariyle, en büyük projemiz olduğu için görkemli bir temel atma töreni düşünüyoruz, öyle bir niyetimiz var. Ben eminim ki  hiç bilmediğimiz görmediğimiz ocaklara, hanelere, kişilere, evlerine ekmek götürecekleri, ocaklarını sevindirecekleri bir proje olacak bu. Buraya kadar geldik, İnşallah Rab bittiği zamanı da bize gösterir. Kazasız, belasız bitirmeyi de görelim. Firmaları tekrar tebrik ediyorum, Keşan halkına da hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Teslimden sonra 2 yıl sonunda bitecek olan ‘’Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’’ ;  840 Tezgahlık Pazar yeri, 740 Araçlık Otopark, 296 adet Dükkan ve ofis, 560 Kişilik çok amaçlı Salon (Sinema- Tiyatro- Konferans), Kafeterya ve çay Ocakları ve Yeni Belediye Hizmet Binası içermekte ve 50,935 m2 alana sahip.

Proje; Trakya’nın İstanbul hariç en büyük ihalesi olması nedeniyle önem arz ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL