Güncel Manşet

Keşan Belediyesi’nden bir ilk…Spor Salonu’nda Müzik ve Şiir Dinletisi

Keşan Belediyesi’nden bir ilk…Spor Salonu’nda Müzik ve Şiir Dinletisi

        

 

 

Keşan Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinliği kapsamında, 1 Şubat 2013 Cuma akşamı, 1200 kişilik Keşan Belediyesi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda, müzik ve şiir dinletisi yapılacaktır.

 

                           Keşan’ın sanatçılarından şair Osman Coşkun ve Solist Oya Pınar’ın yer alacağı dinleti; saat 19.00’da Osman Coşkun’un kitaplarını imzalamasının ardından, saat 20.00’de başlayacak.

 

                           Aşk ve Toplumsal konuların işleneceği etkinlikte Solist Oya Pınar’a davulda Tanzer Tanrıverdiler, gitarda Sercan Özcan, basgitarda Berkay Oluvan, klavyede Ufuk Pekdağ ve bağlamada Seyfi Akan eşlik edecek.

 

                               Keşanlı Şair Osman Coşkun henüz 27 yaşında olmasına rağmen 2003’den beri şiir yazıyor ve 3 kitabı bulunuyor. Osman Coşkun; Keşan FM’de Pazar Günleri 21.00-24.00 saatleri arasında  ‘’İsimsiz Duygular’’ adlı şiir ve müzik programı yapıyor. Aynı zamanda Keşan’ın yerel gazetesi olan Medya Keşan’da ve Keşanpostası adlı internet haberciliği yapan internet sitesinde köşe yazısı yazıyor. Olay Tv’nin Keşan Belediyesi’nin çalışmalarını ve Keşan’ı tanıttığı programında ‘’Metropol Keşan’’ adlı şiiriyle Keşan’ın kültürel dokusunu ve günümüz folklörünü yansıtmış, sanatçı diliyle katkıda bulunmuş, büyük beğeni toplamıştı. Yorumladığı şiirler klip olarak internet ortamında oldukça beğenilen Osman Coşkun’un, en çok bilinen şiiri 2. Kitabına da adını veren ‘’Bereket versin’’ isimli şiiridir.

 

                           Güçlü sesiyle Keşan ve yöre halkının yakından tanıdığı solist Oya Pınar ise 25 yıldır birçok ünlü sanatçıya vokalistlik yapmış, bunların arasında Pınar Aylin ve Işın Karaca gibi isimlerin bulunmasıyla birlikte son 10 yıldır yaptığı kusursuz organizasyonlarla göz doldurmakta bölgenin festivallerine ve etkinliklerinde yaptığı katkılarla sesi kadar organizasyon becerisini de gözler önüne sermektedir. Güçlü sesi ve sahip olduğu, zenci gırtlağı diye adlandırılan ses rengiyle türküden rock müziğe kadar her tarzda şarkı söyleyebilen sanatçı, Cem Karaca şarkılarını yorumlamasıyla bölge insanının hafızalarında yer etti.

 

                           Keşan Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya verdiği önem ve kültürel etkinliklere yaptığı katkılar, Keşan halkının etkinliğe katılımıyla taçlanacak olması sebebiyle, tüm Keşan halkının davet edildiği müzik ve şiir dinletisi, ücretsizdir.

 

                           60 bin nüfuslu Keşan, bin 200 kişilik salonu, müzik ve şiir dinletisi etkinliğinde doldurursa eğer 300 kişilik salonları dolduramayan Büyükşehirlerin sanat etkinliklerinin çıkaracağı sonuçlar olmalı.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL