Güncel Kültür Sanat Manşet

Keşan Belediyesi’nden bir ilk… Spor Salonu’nda şiir ve müzik dinletisi

Keşan Belediyesi’nden bir ilk… Spor Salonu’nda şiir ve müzik dinletisi

KEŞAN BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK 1200 KİŞİLİK KAPALI SPOR SALONUNDA MÜZİK VE ŞİİR DİNLETİSİ…

Keşan Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinliği kapsamında, 1 Şubat 2012 Cuma akşamı, 1200 kişilik Keşan Belediyesi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda, müzik ve şiir dinletisi yapılacak.

Keşan’ın şair Osman Coşkun ve Ses sanatçısı Oya Pınar’ın yer alacağı dinleti; saat 20.00’den itibaren başlayacak. Dinleti öncesi saat 19.00 ile 20.00 arasında Coşkun, okurlarıyla buluşup, kitaplarını imzalayacak.

Aşk ve Toplumsal konuların işleneceği etkinlikte Ses sanatçısı Oya Pınar’a davulda Tanzer Tanrıverdiler, gitarda Sercan Özcan, basgitarda Berkay Oluvan, klavyede Ufuk Pekdağ ve bağlamada Seyfi Akan eşlik edecek.

Osman Coşkun, henüz 27 yaşında olmasına rağmen 2003’den beri şiir yazıyor ve 3 kitabı bulunuyor. Coşkun; Keşan FM’de Pazar Günleri 21.00-24.00 saatleri arasında  ‘’İsimsiz Duygular’’ adlı şiir ve müzik programı yapıyor. Aynı zamanda Keşan’ın yerel gazetesi olan Medya Keşan’da ve Keşanpostası adlı internet sitesinde köşe yazısı yazıyor. Olay Tv’nin Keşan Belediyesi’nin çalışmalarını ve Keşan’ı tanıttığı programında ‘’Metropol Keşan’’ adlı şiiriyle Keşan’ın kültürel dokusunu ve günümüz folklorunu yansıtmış, büyük beğeni toplamıştı. Yorumladığı şiirler klip olarak internet ortamında oldukça beğenilen Coşkun’un, 2. Kitabına da adını veren ‘’Bereket versin’’ en çok bilinen şiiridir.

Güçlü sesiyle Keşan ve yöre halkının yakından tanıdığı ses sanatçısı Oya Pınar ise 25 yıldır birçok ünlü sanatçıya vokalistlik yapmış, bunların arasında Pınar Aylin ve Işın Karaca gibi isimlerin bulunmasıyla birlikte son 10 yıldır yaptığı kusursuz organizasyonlarla göz doldurmakta, bölgenin festivallerine ve etkinliklerinde yaptığı katkılarla, sesi kadar organizasyon becerisini de gözler önüne sermektedir. Güçlü sesi ve sahip olduğu, zenci gırtlağı diye adlandırılan ses rengiyle türküden rock müziğe kadar her tarzda şarkı söyleyebilen sanatçı, Cem Karaca şarkılarını yorumlamasıyla bölge insanının hafızalarında yer etti.

Tüm Keşan halkının davet edildiği etkinlik ücretsizdir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL