Güncel Manşet

Keşan Belediyesi’ni Kadınlar Günü etkinliğine büyük ilgi…

Keşan Belediyesi’ni Kadınlar Günü etkinliğine büyük ilgi…

8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen Keşan Belediyesi Kadınlar Şenliği etkinliğine Keşanlı kadınlar büyük ilgi gösterdi.

unnamed IMG_1184

 

IMG_1187 IMG_1198

Saat 13.00’te Köşk Düğün Salonu’nda başlayan  ve sunuculuğunu Keşan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Personeli Gamze Özkan’ın yaptığı etkinliğe Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve eşi Şengül Özcan, CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu,CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Ürfet Ürkmez ile 1500’e yakın Keşanlı bayan katıldı.

IMG_1208 IMG_1284

Kadınları salon girişinde Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı eşi Şengül Özcan karşılayarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günlerini kutladı.

IMG_1221 IMG_1189

Etkinlikte açış konuşmasını yapan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan öncelikle tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak “Sevdiklerinizle,nice senelere sağlık, sıhhat içersinde , huzur içersinde nice 8 Mart Dünya Kadınlar Günlerini kutlamanızı canı gönülden arzu ediyorum.Sizler torunlarımız,kızlarımız,gelinlerimiz,kadınımız, anamız,insanoğlu dünyasının yarısı kadınlarımız.Sizlerin Atatürk’ün çizdiği yolda, medeni bir ülke içersinde eşit haklara sahip,eşit eğitim fırsatlarına sahip,eşit iş imkanlarına sahip,hayatın her yönünde , işyerinde idareci olarak,eğitimci olarak,yönetici olarak ,siyasetçi olarak, erkeklerle eşit şartlarda olmanızı canı gönülden temenni ediyorum.Her geçen yıl kadınlarımızın iş hayatında , idari hayatta daha fazla yer aldığını görmekten mutluluk duyuyorum.Bu yıl bildiğiniz üzere 30 Mart’ta yerel seçimler olacak.Biz şu anda 25 üyeli belediye meclisine 8 tane kadın üye aday koyduk.Bu sayının daha sonraki yıllarda yarıları geçmesini istiyorum.Hepimizin arzusu budur.Kadın milletvekili sayısı artsın.İş kadını sayısı artsın.Müdür olan kadınlarımızın sayısı artsın.Patron olan kadınlarımızın sayısı artsın.O zaman biz medeni ve kalkınmış bir ülke oluruz.Ama arzumuz bu doğrultuda olmasına rağmen,gerçi bölgemizde Trakya’mızda hiç görmediğimiz şeyler.Kadına erkek tarafından şiddeti gün geçmiyor ki televizyonlarda hep görüyoruz. Kadınlarımız darp ediliyor veya öldürülüyor. Bu haberleri izlerken gönülden yaralanıyoruz.Ama kadınlarımıza eğitim imkanlarını , iş imkanlarını daha fazla sunduğumuz sürece , bu magandalık bu şiddet elbette gittikçe sona erecektir.Sizlerin gününü bir daha kutluyorum.Sağlık sıhhat içersinde nice yıllara, sevdiklerinizle nice yıllara ulaşmanızı canı gönülden arzu ediyorum.Hepinize saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

IMG_1236 IMG_1242

Özcan’ın konuşmasının ardından Keşan Belediyesi Çağdaş Kadınlar Halk Oyunlar ekibinin gösterisi de büyük bir beğeni ile izlendi.

IMG_1274

Etkinlikte son olarak sahne alan Oya Pınar’da katılan tüm bayanların güzel şarkıları ile coşturdu.

Etkinlik bayanların neşe içersinde eğlenmesi ile sona erdi.

IMG_1254

Konuklara ayrıca Keşan Belediyesi tarafından, karanfil,yelpaze ve şemsiyeden oluşan hediyeler ve pilav ayran da ikram edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL