HESABIM
Üye Ol

KEŞAN BELEDİYESİ’NİN SPOR KURSLARI BAŞLADI

KEŞAN BELEDİYESİ’NİN SPOR KURSLARI BAŞLADI

Keşan Belediyesi’nin öğrencilerin eğitim hayatlarının yanında sportif ve bedensel gelişimlerine de katkı sağlamak amacıyla açtığı spor kursları başladı. Voleybol, basketbol, çocuk jimnastiği, pilates branşlarında açılan kurslar, Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor ve Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk tarafından veriliyor. Sportif aktivitelerin sosyal ve fiziksel gelişime katkı sağladığına dikkat çeken Buruk, “Çocuklarımız okulun yanında...

Haberin Tarihi: 8 Ekim 2018 - Okunma Sayısı:620 defa okundu.

Keşan Belediyesi’nin öğrencilerin eğitim hayatlarının yanında sportif ve bedensel gelişimlerine de katkı sağlamak amacıyla açtığı spor kursları başladı.

Voleybol, basketbol, çocuk jimnastiği, pilates branşlarında açılan kurslar, Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor ve Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk tarafından veriliyor.

Sportif aktivitelerin sosyal ve fiziksel gelişime katkı sağladığına dikkat çeken Buruk, “Çocuklarımız okulun yanında sportif aktivitelerde bulununca hayatını disipline etmesi daha kolaylaşır. Ödevlerini zamanında yapar, yeterli ve dengeli beslenmeyi öğrenir. Abur-cuburdan uzak durur. Teknolojiyi bilinçli kullanır. Çocukta çevresindekiler ile iyi geçinme gibi pozitif davranış değişiklikleri sağlanır. Sporla kalori yakımı hızlanır, boy uzaması sağlanır, kondisyon artar, sağlıklı bir vücuda kavuşulur. Spor dengeli bir vücut gelişimi için de şarttır. Çocuklarımız daha dinç, aktif ve sağlıklı bir yaşam için spora yönlendirilmeli.” dedi.

Öğrenciler ve velileri; kursları veren ve her kursiyerle birebir ilgilenen Mürüvvet Buruk’a ve kursların açılmasını sağlayan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’a teşekkür etti.

Keşan Belediyesi’nin spor kurslarının saatleri ve öğrenci yaş aralıkları şöyle;

Voleybol:                            12-14 yaş            Cumartesi           10.00-11.30

10-12 yaş            Cumartesi           11.30-12.30

7-9 yaş                 Cumartesi           12.30-13.30

Basketbol:                          7-9 yaş                 Cumartesi           13.30-14.30

10-12 yaş            Cumartesi           14.30-15.30

12-14 yaş            Cumartesi           15.30-16.30

 

Çocuk Jimnastiği:             5-10 yaş               Perşembe           18.00-19.15

 

Pilates:                                 16 yaş ve üzeri Pazartesi, Çarşamba, Cuma 18.00-19.00

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı