TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.553
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.192
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 228
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.302
Eğitim Teknoloji

KEŞAN BİLİMLE ŞENLENİYOR …

TÜBİTAK 4007 7-8-9 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “TÜBİTAK 4007 Keşan Bilimle Şenleniyor” Projesi kapsamında Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Savaşları Gelibolu..

KEŞAN BİLİMLE ŞENLENİYOR …

TÜBİTAK 4007
7-8-9 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “TÜBİTAK 4007 Keşan Bilimle Şenleniyor” Projesi kapsamında Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ,İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Keşan Hastanesi, Keşan Saros Doğa ve Sporları Derneği, Türkiye Muhtarlar Derneği, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan İlçe Jandarma Müdürlüğü, Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü, Keşan Sosyal Hizmet Müdürlüğü ile işbirliğine gidilmiştir.

06-18 yaş aralığındaki ilkokul, ortaokul, ortaöğretim çağındaki öğrenciler , her branştan öğretmenler ve veliler ve Keşan halkı projemizin hedef kitlesini oluşturmaktadır. “Keşan Bilimle Şenleniyor” projesi ile bilimin zor ve sıkıcı bir öğrenme alanı olması sadece okulda öğrenilebileceği gibi yanlış önyargıların kırılması sağlanarak, öğrencilerin akranlarıyla işbirliği içinde yapacağı çalışmaların da etkisiyle bilimin aslında eğlenceli bir öğrenme süreci olduğu ve her yaştan insana hitap edilebileceği, eğitim çalışmalarının okul dışı öğrenme ortamlarında da yapılabileceği ve bu yolun kalıcı öğrenmeye büyük katkı sağladığının yaparak yaşayarak gösterilmesinin sağlanması ile katılımcılar üzerinde bilime karşı olumlu bir bakış açısı kazandırılarak bilimsel yöntemleri algılayış şekillerinde istendik değişikler yapılması, halkın ve öğretmenlerin de bilime olan ilgilerini artırmak, bilim eğitimine özendirmek, öğretmenlerin ders tasarımlarında bilimsel çalışmalara ve proje tabanlı öğrenmeye yer vermelerini teşvik etmek ve yol göstermek, yaparak yaşayarak öğrenmenin kalıcı öğrenmeye olan katkılarının gözlenmesi ile derslerinde bu yönteme daha fazla yer verilmesini sağlamak amacı ile söyleşiler, atölye çalışmaları, gezici müze tırı ve gezici kütüphane ziyaretleri gerçekleştirebilmeleri için planlama yapılmıştır.

Bu kapsamda 1.Gün 31 atölye çalışması 3 konuşma, 2. Gün 33 atölye 4 konuşma, 3. Gün 31 atölye 2 konuşma planlanmış, malzeme alımı talep etmeyen 8 atölye ile toplamda 36 Atölye 9 konferans yapılacaktır. Çanakkale İl Kültür ve Turizm Başkanlığı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı “Gezici Müze Tırı” ve “Gezici Kütüphane” ile ücretsiz destek sağlayacaktır. Şenlik bitiminde; her fidana bir atölyenin ve Değerler Eğitiminde yer alan değerlerimizin adı verilerek “TÜBİTAK 4007 KEŞAN BİLİMLE ŞENLENİYOR HATIRA ORMANI” fidan dikimi yapılarak hem doğaya hem akıllara kalıcı bir iz bırakılacaktır

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL