Güncel Manşet Spor

Keşan Çocuk Ligi Satranç Turnuvası’nın son ayağı ADEN Koleji’nde yapıldı

Keşan Çocuk Ligi Satranç Turnuvası’nın son ayağı ADEN Koleji’nde yapıldı

 

·        Yarışmada ilk 4 takım Karaman’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılacak

DSCF6503 DSCF6566

Edirne Keşan Çocuk Ligi Satranç Turnuvası’nın son ayağı olan 6. ve 7’nci ADEN Koleji’nde yapıldı. Saat 16.00’da başlayan turnuvaya 20 takım olmak üzere toplam 80 sporcu katıldı.

Turnuva,  Türkiye Satranç Federasyonu Edirne İl Temsilcisi ve Milli Hakem İlker Sarıtekin, İl Hakemi Orhan Bakkalcı, Keşan Hakemleri Rıdvan Bilgin, Şerif Şentürk, Mustafa Alcan, Mustafa Çakır, Alpay Tolga Elegeçmez ve Aday Hakem İlkben Ergin gözetiminde gerçekleştirildi.

·        MADALYA TÖRENİ

Turnuvada, Keşan Rasim Ergene İlköğretim Okulu 1. Takımı birinci, Keşan Yekta Baydar İlköğretim Okulu Sarı Takımı ikinci, ADEN Koleji Sarı Takımı üçüncü, Kırmızı Takımı da dördüncü oldu.

Birincilere altın madalyaları ADEN Koleji Anaokulu/Ortaokul Müdürü Elvan Ekinci ve ADEN Koleji İlkokul Müdürü Mehmet Engin tarafından verildi. Ekinci ve Engin, turnuvanın ADEN Koleji’nde yapılmasından dolayı mutluluk duyduklarını ve derece elde eden tüm sporcuları tebrik ettiler.

Turnuvada ikincilere gümüş madalyaları Türkiye Satranç Federasyonu Edirne İl Temsilcisi ve Milli Hakem İlker Sarıtekin, üçüncülere de bronz madalyaları ADEN Koleji Satranç Öğretmeni Şerif Şentürk tarafından verildi.

Turnuvada ilk 4 sırada yer alan takımlar, Karaman’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL