Köşe Yazısı

KEŞAN CORANA’DAN YANIYORSA TEDBİRLERLE BU YANGINI BİRLİKTE SÖNDÜRELİM

Asla  ümitsizliğe  düşmeyelim. İnsan, azim ve kararlılığıyla her zorluğun üstesinden  gelir.  Aklını kullanır,  bile bile kendini  tehlikeye  atmaz, ateşin ve  Corana  salgınının olduğu yerde kendini ve sevdiklerini,    yaşadığı  Şehir ve..

KEŞAN CORANA’DAN YANIYORSA TEDBİRLERLE BU YANGINI BİRLİKTE SÖNDÜRELİM

Asla  ümitsizliğe  düşmeyelim. İnsan, azim ve kararlılığıyla her zorluğun üstesinden  gelir.  Aklını kullanır,  bile bile kendini  tehlikeye  atmaz, ateşin ve  Corana  salgınının olduğu yerde kendini ve sevdiklerini,    yaşadığı  Şehir ve Ülkesini  düşünerek karantina  kurallarını  uygular.

Aklın yolu budur. Keşan Yetkililerinden  aldığımız  olumsuz bilgilere  göre  maalesef Keşan’da  Corana Vakaları tehlikeli bir boyut almıştır ve Keşan  Corana Yangını kırmızıya  boyanmış, hatta  Edirne’deki  artışın en büyük  sebebi olarak Keşandaki  artışlar gösterilemiştir.

Bireysel olarak, Keşan olarak gerekli tedbirleri almadığımız  takdirde  maazallah  daha kötü  pozisyonlara düşebiliriz.Uzay çağını  konuşan dünyayı  kasıp  kavuran  Corana,  kalabalık ortamları,  salgın döneminde hısım  akraba  ziyaretleri,  taziye ve mevlit  okutma,  cenazelere  katılım gibi  kalabalık insan gruplarının olduğu yerde nefes alma, konuşma  sonucu ağızdan çıkan  salgının burun yoluyla akciğerlere  temasıyla  yayılır.

Doktorum, bana bir nefes bağışlayın, Size  bütün mülkümü vereyim diyen hastaların  durumu korana’yı fazlasıyla  anlatmaya  değer.
Koranadan daha önce kırmızıya  boyanan Keşan, aldığı  karantina tedbirleri ve Yüce  Allah’ın yardımıyla başarı göstererek  kısa  zamanda  yeşile bo yanmıştı.

Maske, mesafe, hijyen, dengeli beslenme,  evlerimizi  düzenli  havalandırma, tehlike geçinceye kadar asla toplu  etkinlik  ve  ev ziyaretleri  yapmama,  zorunlu işimiz olmadığı müddetçe çarşı  pazara  çıkmazsak inşaallah başarıya ulaşan biz ve Keşan oluruz.

Peygamberimiz. Hz. Muhammed  Aleyhisselam, Mümin yılan deliğine  bir defa girdi mi asla ikinciye  girmez. Bir yerde salgın  bulaş varsa  oradan  çıkmayınız, salgın bulaş olan yere de aslagitmeyin, insan, Allahın Binasıdır, Onu yıkan  lanetlenmiştir,  Allahtan  daima sağlıklı olmayı isteyin.

Çünkü sağlık gibi değerli  başka nimet insana verilmemiştir. Temizlik, İmanın yarısıdır. Allah, temizdir ve temiz olanları sever, Allah güzeldir, güzel olanları sever, Allah lütüfkardır, nazik ve kibar davrananları sever hadisleriyle bizleri tedbirli  davranmaya  Korana kurallarına uymaya davet ediyor.

Koranada tedbirlerin ihmali Kuran’ın ışığında kendimizi kendi  ellerimizle  tehlikeye atmamız, iyi davranmamamız, kurallara uymamamız demektir Yüce Allah, iyi davranan ve aklın kurallarına uyanları daima sever.

Cumamız, Üçn Aylarımız mubarek olsun. Rabbim , hasta kullarına acil şifalar versin. Alacağımız  karantina  tedbirleriyle  inşaallah en kısa
zamanda  koranada kırmızıdan maviye döneriz.

Azim ve kararlılık sahibi olduğumuz zaman Allah’ın yardımı daima bizimledir ve Allahtan asla ümit kesilmez. Selam ve Dua ile.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL