Güncel Manşet

Keşan DOÇEK hafta sonu çifte faaliyetle doğadaydı.

Keşan DOÇEK hafta sonu çifte faaliyetle doğadaydı.

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) etkinliklerini tüm hızıyla sürdürüyor. Hafta sonunu hem doğa yürüyüşü hem de bisiklet faaliyeti ile değerlendiren DOÇEK önümüzdeki günlerde yapılacak olan 57.nci ve 27.nci Alay Yürüyüşlerine de katılacak.

59785_582156281814261_580691529_n 263426_514125148632223_1753966792_n

Doğa Yürüyüşü       

Pazar günü Çelebi Köyüne yapılan doğa yürüyüşünde bölgenin doğal güzellikleri yerinde görüldüğü gibi Çanakkale Savaşlarına buradan giden 27. Alay’ın konumu değerlendirildi. Bilindiği gibi Çanakkale Savaşlarında düşmanla ilk karşılaşan ve çatışmalara başlayan Alay olan 27. Alay Çelebi Köyünden hareketle cepheye konuşlanıyor.  Savaş sonrası  57. Alay da bu bölgede liyakat nişanı alıyor.

Bu açılardan tarihi değeri yüksek bölgede yürüyen doğa yürüyüşçüleri öğle molasını da muhtar Sadık TOPAL’ın konukseverliği içinde Çelebi köyünde verdiler. Köy kahvesinde yapılan sohbet sonrası Çelebi Köyü Muhtarı nezdinde bütün Çelebi köyüne göstermiş oldukları konukseverlik adına teşekkür eden yürüyüşçüler, parkurlarını Akhoca köyünde bitirdiler.

Bisiklet

Doğa Yürüyüşü yapılırken diğer yandan da 14 kişilik bir bisiklet ekibi Malkara’nın Yaylagöne ve Danişment bölgesinde pedal çevirdi. Ekip “Keşan-Küçükdoğanca-Yaylagöne-Danişment” güzergahını kullanarak turlarını Keşan’da tamamladılar.

 

DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, “doğa sporlarını bölgemiz insanına tanıtmak ve sevdirmek amacıyla yapmış oldukları faaliyetleri sürdürdüklerini, doğa yürüyüşü, bisiklet gibi etkinliklerin bölgemizin coğrafi yapısına uygun sporlar olduğunubu sporlara olan ilginin her geçen gün arttığını” söyledi. Başkan EŞME, ayrıca “DOÇEK faaliyetlerinin sürekli ve istikrarlı bir şekilde yapıldığını, herkesin bu faaliyetlere katılabileceğini de,” sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL