Güncel Manşet

Keşan DOÇEK hafta sonu yine çifte faaliyetteydi.

Keşan DOÇEK hafta sonu yine çifte faaliyetteydi.

 
            Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) geçtiğimiz hafta sonu, Cumartesi günü bisiklet, Pazar günü ise doğa yürüyüşü faaliyeti gerçekleştirdi.
           
            

Keşan DOÇEK’in Cumartesi günkü bisiklet turunda 85 kilometre pedallayan bisikletçiler Keşan’dan çıktıkları parkurda “Karlıköy-Yeşilköy-Beyköy-Suluca-Koruklu-Şabanmera-Barağı-Orhaniye-Yapıldak-Gündüzler-Türkmen ve Boztepe” köylerinden geçerek Keşan’a geri döndüler.
            Pazar günü de Zirve Dağcılık Tekirdağ Şubesinin Malkara’nın Elmalı Köyünde düzenlediği doğa yürüyüşüne katılan Keşan DOÇEK ekibi, yağmur ve soğuğa aldırmadan faaliyetlerini tamamladılar.
           70 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen faaliyette Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Eko-Köy olma yolunda ilk adım” projesiyle bölge için yerel ve organik kaynakların kullanılması anlamında önemli yol kateden Elmalı bölgesi gezilirken, bölgeye kurulacak olan rüzgar türbin alanları da görülmüş oldu.
            DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, faaliyetlerinin yaz, kış demeden devam ettiğini, bölgemizin doğa sporları alanında büyük bir potansiyeli olduğunu ve bunu harekete geçirmek için dernek olarak sürekli faaliyette bulunduklarını, söyledi.

YORUMLAR (1)

  1. Maahadian diyorki:

    Tem23İLHAN DUYAR Atlas dergisindeki yazıda; İe7erideki ışıklandırmanın ayrıca mağaranın sıcaklık şartlarını değiştirmesi soucnu ( belki binlerce yıllık bir ısı dengesi sf6z konusu) istilacı tfcrlerin mağarada yaşayan diğer canlıların yok olmasına ve de yarasaların burayı terk etmesine neden olduğu belirtilmiştir. Her mağara bir mikro eko sistemdir hepsinde kendine f6zgfc f6zellikler mevcuttur bu nedenle her biri eşsizdir. Bu biline7le yaklaşılması gerekmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL