Güncel Manşet

Keşan DOÇEK, Taş Ocaklarına karşı yürüdü.

Keşan DOÇEK, Taş Ocaklarına karşı yürüdü.

  

 

 
 Keşan DOÇEK geçtiğimiz hafta sonu yine çifte faaliyetteydi. Cumartesi günü Akhoca bölgesinde yeni bir bisiklet parkuru açan DOÇEK, Pazar günü de taş ocağı yapılacağı  iddialarına karşılık Mecidiye-Kartalkaya bölgesinde bir doğa yürüyüşü düzenledi.
            Mecidiye Beldesinden başlayan doğa yürüyüşü Mecidiye Göleti boyunca Kartalkaya Mevkiine doğru devam ettikten sonra Mecidiye’de son buldu.
            Bölgenin en güzel yerlerinden biri olarak kabul edilen Kartalkaya Mevkii bir süredir Taş Ocakları açılacak iddiasıyla gündeme geliyor.
            Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği DOÇEK de bu güzel coğrafyanın taş ocağı yapılmaması için doğa yürüyüşünü bu bölgede yaptı ve nasıl bir coğrafya üzerinde bir ocak açılacağına yetkililerin dikkatini çekmeye çalıştı.
            DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, bölgenin büyük bir eko-turizm potansiyeli içerdiğini ve bunu yaygınlaştırmak için uzun süredir bölgede faaliyetler yaptıklarını, fakat taş ocakları iddiasının böylesi bir coğrafya için ölüm ilanı anlamına geldiğini, söyledi. Taş ocaklarının turizm potansiyeli taşıyan bölgeler için tam bir cinayet olduğunu söyleyen EŞME, bu şekilde kaybedilen bir coğrafyanın geri gelmesi mümkün değil, telafisi mümkün olamayacak ve uzun yıllar turizm anlamında bölgeye katkılar sağlayacak bölgenin taş ocağı olarak kullanılmasına  akıl sır erdiremiyoruz, umarız ki sayın valimiz ve yetkililer bu görüşleri dikkate alır, diye sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL