Güncel Manşet

Keşan DOÇEK, Uçmakdere’deydi

Keşan DOÇEK, Uçmakdere’deydi

 Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) geçtiğimiz hafta sonu Zirve Dağcılık Tekirdağ Şubesinin düzenlediği ve Zirve İstanbul Şubesinin, Malkara ve Hayrabolu ekiplerinin de katıldığı Uçmakdere doğa yürüyüşündeydi.
 

Trakya’nın dört bir yanından Tekirdağ’da toplanan 87 yürüyüşçü Yeniköy’den başladıkları doğa yürüyüşünü; yer yer kar, buz ve sisler arasında, kendine kültürel ve mimari yapısıyla bir eko-turizm cenneti olan Uçmakdere köyünde tamamladılar.
 
Yürüyüş sırasında, bir gece öncesi yağan yağmur ve soğuyan hava ile buz tutan ağaçlar arasından geçen ekipler, 920 metre yükseklikteki Bakacak Tepesine tırmanıp, sisli bir havanın atmosferi ve bu güzel coğrafyada gizemli anlar yaşadılar.
 
Yürüyüş rotası üzerinde bulunan Nişantepe’de yamaç paraşütü ekibiyle de karşılaşan doğa yürüyüşçüleri sisli bir hava olmasına karşın uçuşlarına devam eden paraşütçüleri bir süre izlediler.
DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, “doğa sporlarının hem sağlık hem de sosyal ve kültürel anlamda bir yaşam alternatifi olarak günümüze yansıdığını; bölgemizin eşsiz coğrafyasını tanımak ve tanıtmak için bu tür etkinlikler düzenlediklerini, faaliyetlere her geçen gün çok sayıda kişinin katıldığını ve bölgemizde doğa sporlarına olan ilginin arttığını, faaliyet ile ilgili fotoğraf ve diğer ayrıntıların sosyal medyadaki Facebook sayfasında Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği DOÇEK olarak aranıp görülebileceğini,” söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL